השיר החדש של איה כורם הוא כולו מחווה לגיקים ולמתכנתים

בתור איש מחשבים שמתעסק בקודים וסקריפטים מצד אחד ושותף בפטריה שמתעסק בקמפיינים שיווקיים וויראלים מצד שני, המהלך השיווקי לשיר החדש של איה כורם תפס אותי לא מוכן והשאיר אותי עם פה פעור למשך 3:13 דקות. זה ללא ספק אחד המהלכים היותר מגניבים ואפילו מורכבים שיצא לי לראות. מעבר לכך שהשיר באמת מדבר אלי באופן אישי ואני גם בטוח שאישתי מזדהה עם כל מילה, הופתעתי מההשקעה המדליקה, היצירתיות והמורכבות של הקמפיין הזה.
תחילה, אתם מוזמנים להינות מהשיר עצמו ומהקליפ החדש של כורם, המבוסס על משחק flash חמוד שהוא גם חלק מהקמפיין. מיד אחר כך נעבור לחלק המעניין יותר.

רוצים לשחק בעצמכם? עזרו לאיה כורם להילחם במהנדסי המחשבים המרושעים. לחצו כאן

ובכן, כל זה טוב ויפה. גם מוסיקה נחמדה, גם משחק פלאש מטופש; אבל החלק הבאמת מגניב ואפלו קצת גיקי של הקמפיין הנלווה לשיר הזה, הוא דווקא המיניסייט שהוקם במיוחד לכבודו. ברגע שנכנסים לאתר השיר מתנגן ברקע, כשעל המסך עצמו רץ קוד perl , שכמובן לא אומר יותר מידי בשפה התיכנותית, אלא מנסה להוות מעין תרגום חופשי לשיר בשפת תכנות. את הקוד ניתן להוריד ולהריץ אצלכם במחשב, יש אפילו הוראות התקנה.

איה כורם מהנדס מחשבים

כמובן שבתור איש מחשבים שמכור לקודים ותכנות, לא הייתי יכול להשאיר אדיש והורדתי את הקוד. כאן קצת התאכזבתי היות וכל מה שהוא עושה זה להריץ על המסך את אותו הקוד שרואים באתר עצמו רק בלי השיר ברקע, שזה נחמד, רק שציפיתי להפתעה מעניינת אחרת.  בכל אופן איה כורם ביצעה כאן מהלך מרשים שבהחלט הצליח לסחוף אחריו את הרשת עם המון שיתופים לאתר ולשיר החל משעות הבוקר. אהבנו.

איה כורם קוד

לייק לפטריה בפייסבוק