מביך: צה”ל עושה מעצמו צחוק עם שני סרטוני פרסומת הזויים

אם קמתם הבוקר עם צורך עז להתגייס לצבא כלשהו אך לא הצלחתם להחליט לאיזה צבא בדיוק, לצה”ל יש את התשובה עבורכם, בכדי שתעשו את הצעד הנכון והמתבקש.

בעמוד הפיסבוק הרשמי של צה”ל, שחררו היום שני סרטוני פרסומת משונים משהו תחת המסר “צה”ל חזק”. הסרטונים הפכו עד מהרה לויראלים יחסית ברשת ועוררו באז, אך מהסוג השלילי.

הסרטון הראשון, “קפה חזק? צה”ל חזק”, מציג אדם מבוגר המכין לעצמו קפה שחור, לוגם ממנו ואז שואל: “זה חזק?”. מיד לאחר מכן מוצג אוסף סרטונים מתוך רגעי השיא של צה”ל, עם חיילים, פגזים ובלאגן אחד גדול, שאמור להוביל אל המסר המפתיע – צה”ל חזק. הסרטון השני, על אותו עיקרון בדיוק, מציג מתופפת רוקיסטית שמכה בתופים בעוצמה בסולו תופים נחמד, ושואלת גם היא את אותה שאלה הגוררת אחריה מיצג צבאי מרשים, בדיוק כמו בסרטון הראשון.

אם נתעלם לרגע מהקריאייטיב המביך ומהעובדה שהסרטונים הללו פשוט לא מעניינים ולא ממש אומרים או מחדשים שום דבר מלבד החזרה על הסיסמה השחוקה והמוכרת “צה”ל חזק”, חייבים לתהות מה הוביל למהלך הזה, ומה בדיוק הוא תורם, אם בכלל, ולמי.

הסרטון הראשון שפורסם מוקדם יותר הבוקר זכה לכמה מאות שיתופים, והסרטון החדש שפורסם לפני כשעה עושה גם הוא את הדרך הבטוחה לויראליות שלילית ברשת, בעיקר בזכות התגובות הלא אוהדות, בלשון המעטה, של הגולשים ברשת.

סרטון שלישי נוסף בקמפיין – השרירן

בין עשרות התגובות לסרטונים קשה למצוא כאלה מפרגנות, כשרוב הגולשים תוהים מדוע כספי ציבור מבוזבזים על סרטונים חסרי תועלת שכאלו, ובנוסף, מעבירים ביקורת על התוכן הרעוע עצמו, ומריצים דאחקות על חשבון סרטוני הפרסומת. הגולש אור פז הגדיל לעשות כשהעלה סרטון תגובה משעשע משלו, המסביר מי באמת חזק. הנה הסרטון וכמה מהתגובות השליליות:

אפילו גורי אלפי עשה סרטון פרודיה שלו לסרטונים של צה”ל: זה פריך? חמאס פריך!

סרטון נוסף שנשלח לתיבת הזהב של הפטריה: הג’וינט חזק? צה”ל חזק

צהל 1

צהל 2

צהל 3

צהל 4

צהל 5

ובכל זאת, בין שלל ה”מברכים”, היו גם כמה פטריוטים אמיתיים  שדווקא פירגנו לסרטונים.

צהל 6

קריאייטיב גרוע יש בשפע, ואפשר למצוא אותו בכל יום בהפסקות הפרסומות הקרובות למקום מגוריכם. אולם, במקרה הזה נשאלת הזאלה – האם זה באמת הכרחי? האם אין משהו טוב יותר לעשות עם הכסף? האם סרטוני הפרסומת הללו באמת מועילים למטרה כלשהי? האם מתגייס טרי שממש חשק להתגייס לצבא המצרי ישנה דעתו כעת וייתגייס לצבא הישראלי? לצה”ל הפתרונים.

וכמובן, אם הדעתם עד כאן, אי אפשר בלי קצת ממים שחוגגים על צמד הפרסומות:

 

 

לייק לפטריה בפייסבוק