שלט פרסום בבני ברק הושחת וחשף מתחתיו מסר נסתר ומפתיע

היום, ה-25 בנובמבר, צויין ברחבי העולם יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים ובסוכנות הפרסום “טוויסטד” החליטו לצאת במהלך פרסום גרילה מקורי, יצירתי ומיוחד במטרה להעלות את המודעות ליום החשוב הזה במדינת ישראל, בה נרצחו מתחילת השנה 19(!!) נשים על ידי בעליהן.

כידוע, באזורים רבים בארץ בהם יש ריכוז של אוכלוסיה חרדית קיצונית, מושחתים חדשות לבקרים שלטי פרסום עליהן מתנוססות תמונות של נשים. ב”טוויסטד” ניצלו את התופעה המכוערת הזאת לטובתם, ויצרו שלט פרסומת מיוחד.

בצומת הרחובות ז’בוטינסקי-בן גוריון, על גבול בני ברק-רמת גן, נתלה שלט פרסום כפול של מותג אופנה נשי פיקטיבי בשם “Violence” (אלימות), כשעל חלקו העליון והחשוף מתנוססת תמונה של דוגמנית ולצידה שם המותג, ומתחתיו פרסומת נוספת שתיחשף רק במקרה בו יושחת השלט העליון.

טוויסטד לפני

ואכן, 24 שעות מרגע תליית שלט הפרסום במוצאי שבת, על פי הדיווח של טוויסטד, הושחת השלט בלילה שבין ראשון לשני וחשף מתחתיו את הכיתוב “יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים 25/11/2013”.

טוויסטד אחרי

מדובר בהחלט במהלך מבריק ה”מנצל” את תופעת הדרת הנשים וההשלכות שלה, או במקרה הזה השחתת שלט הפרסום, לטובת הקמפיין נגד התופעה. חשיבה יצירתית קלאסית ומהלך נהדר. בדיעבד, היינו מרוצים יותר אם השלט לא היה מושחת ולא היינו נחשפים לקמפיין הזה לעולם, אבל לצערנו זה המצב, ואפשר לראות את נקודת האור החיובית בו – הצפה נוספת של בעית האלימות נגד נשים.

חשוב להבהיר ולציין כי מטרת הקמפיין אינה האשמת החרדים באלימות נגד נשים או חלילה הכללה של ציבור מסוים. מדובר בתופעה שכיחה שמבוצעת על ידי קיצונים ונוצלה כאן לטובת העברת מסר גדול הרבה יותר.

טוויסטד

קרדיטים:

מנכ”ל: אלון מוליאן, קרן פרידמן | סמנכ”ל קריאייטיב: אייל גן-מור | מנהל קריאייטיב: יגאל לוי | קופי: אלעד גייזלר

לייק לפטריה בפייסבוק