פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

קמפיין מקורי ומעולה: האם לעיסת מסטיק באמת משאירה רושם רע?

כמעט כולם מכירים את המיתוס והדעה הרווחת על פיה אנשים שלועסים מסטיק משאירים רושם רע. אולם, האם לסטיגמה השחוקה הזאת יש באמת אחיזה במציאות? מותג המסטיקים Beldent בשיתוף עם משרד הפרסום Saatchi&Saatchi ביקשו לבדוק את הטענה הזאת, ועשו זאת באמצעות קמפיין מעולה בשם “כמעט זהים”, המציג ניסוי חברתי מגניב בהשתתפות זוגות תאומים, המנסה לבחון בפועל את תאוריית המסטיק.

בתחילת אוקטובר, נערך הניסוי במוזאון האמנות העכשיווית בבואנוס איירס שבארגנטינה. במסגרת הניסוי אספו בחברת Beldent חמישה זוגות תאומים זהים שהולבשו באופן זהה לחלוטין, כשההבדל היחיד ביניהם הוא שאחד מהם לועס מסטיק והשני לא. במהלך היום השתתפו המבקרים במוזיאון במיצג האינטראקטיבי, כשהתבקשו לשבת מול זוגות התאומים הזהים ולענות על מספר שאלות הנוגעות אליהם.


בין השאלות שנשאלו המבקרים: “למי מהשניים יש לדעתך יותר חברים?”, “מי מהשניים, אם היה הבוס שלך, היה מעניק לך העלאה?”, “למי לדעתך יש חיי מין טובים יותר?”, “מי מהשנים מוזמן לדעתך ליותר מסיבות” ועוד שלל שאלות בסגנון.

כצפוי, או שלא, 73 אחוזים מהנשאלים, 481 בסה”כ, ייחסו את התכונות החיוביות יותר דווקא לתאומים שלעסו מסטיק, בעוד החצי שלא לעס מסטיק זכה למרבית התשובות השליליות.

קמפיין תאומים מסטיק 2

כאמור, מטרת הניסוי ומטרת קברניטי הקמפיין הזה הייתה להוכיח כי לעיסת מסטיק לא בהכרח מותירה רושם שלילי ואפילו להיפך. האם אפשר להתייחס לתוצאות הללו ברצינות רבה מידי? כמובן שהתשובה היא לא, היות ומדובר בקמפיין מסחרי ולא בניסוי מדעי מובהק, אך אין ספק שהמסר עבר והמטרה הושגה.

הסרטון המעולה זכה עד כה למאה אלף צפיות בלבד ביוטיוב אך צפוי להמשיך ולהתפשט ברשת. הוא מקורי, יצירתי, מעניין ועשוי טוב, ובהחלט עושה שירות נהדרת למותג המסטיקים.

תודה לאריאל בראל ששלח.

קמפיין תאומים מסטיק 1

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...