איך כותבים סיפור קצר ומעולה ב-87 תוים?

כתיבת סיפורים קצרים היא אמנות לכל דבר, בטח ובטח כשמדובר בסיפורים שמכילים פחות מארבע שורות כתובות. השנה, התקיימה בפעם החמישית ברציפות תחרות “צרצר פיס” של מפעל הפיס, תחרות כתיבת סיפורים קצרים בפייסבוק תחת המגבלה של 140 תוים בלבד, כאשר הנושא שליווה את התחרות היה פתקים על מקרר.

אתמול פורסמו הצרצורים הזוכים בתחרות, ואם תהיתם עד כמה יצירתיים ניתן להיות כשמדובר בפתק על מקרר עם מגבלת תווים, כדאי שתפנו את תשומת לבכם לצרצור הזוכה הנפלא של שירה כרמי, מי שקטפה את המקום הראשון, והצליחה לייצר ב-87 תוים בלבד פתק מקורי שיגרום לכם לחשוב על המשמעות שלו לפחות לכמה שניות ארוכות מתום הקריאה החוזרת, היות והראשונה לא תספיק לכם.

 צרצר פיס 1

התחרות עצמה התקיימה באמצעות אפליקציות פייסבוק וסמארטפון יחודייות לתחרות, ושלושת הזוכים במקומות הראשונים נבחרו על ידי צוות שופטים מיוחד שכלל סופרים, כותבים ומבקרי ספרות ותרבות. את המקומות השני והשלישי קטפו בהתאמה יהודית לוי וחנן גולן, שייצרו גם הם צרצורים משעשעים. בנימוקי השופטים לגבי הזכייה של כרמי נכתב: “הצרצור הזוכה מפגין תעופת דמיון והומור מתוחכם. ניתנה בו פרשנות מקורית ויוצאת דופן לרעיון הפתק על המקרר – המקרר כפריט ארכיאולוגי שהתגלגל בדרך כלשהי לכוכב אחר, ושם, כפי שקורה לעתים כאשר נדרשים להשלמת פערים, ניתן לו פירוש החורג מן המציאות המוכרת לנו. זהו צרצור מדע בדיוני, עתידני ומקורי”.

 צרצר פיס 2

צרצר פיס 3

התחרות אמנם הסתיימה, אך אתם מוזמנים לבקר באפליקציית התחרות באנדרואיד או באייפון או לחילופין באפליקציית הפייסבוק וליהנות ממגוון צרצורים נוספים של הגולשים שלא זכו בתחרות.

לייק לפטריה בפייסבוק