פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הוצאת הספרים הזאת יצרה ספר ילדים חדש שאפשר לשתול באדמה והוא יגדל לעץ אחרי הקריאה

אם תשאלו ילדים קטנים מאין באים ספרים לעולם, התשובה שלהם תהיה כנראה “מהחנות”, אבל האמת שכולנו מגלים בשלב כזה או אחר, היא שנייר עשוי מעצים, ומאות אלפים מהם מקפחים את חייהם בכל שנה כדי שאנחנו נוכל לקרוא ספר טוב לפני השינה.

הוצאת ספרים קטנה מארגנטינה העוסקת בעיקר בפרסום ספרי ילדים, חיפשה דרך יצירתית ליצוק מעט באז מסביבה ועל הדרך להעביר מסר חינוכי חשוב לילדים הקוראים את הספרים שלה. התוצאה: “tree book tree” או בתרגום חופשי “ספר עץ על עצים”, ספר מיוחד שמעניק לילדים הקוראים אותו חוויה מפתיעה ונהדרת גם אחרי שסיימו לקרוא אותו.

הספר החדש שפיתחה הוצאת הספרים מכיל נייר נטול חומצה שעשוי מחומרים מתכלים והטקסט עצמו הודפס באמצעות דיו אקולוגי ידידותי לסביבה. עד כאן נחמד, אבל השוס האמיתי הוא מה שמתחבא בתוך הדפים הכפולים של הספר לשם הוכנסו זרעים של עץ בשם סיגלון חד-עלים (ג’יגרנדה).כך שבסיום הקריאה ניתן לקחת את הספר, לשתול אותו באדמה, להשקות טוב ולחכות שיצמח ממנו עץ.

[xyz-ips snippet=”youtubeembed”]

הרעיון הנפלא הזה של הוצאת הספרים Pequeno Editor, שבעצם יצרה מעין גלגול נשמות בין ספרים ועצים, נוצרה מתוך מטרה ללמד ילדים בגילאי 6-12 ממה עשויים ספרים ולתת להם את האפשרות להעניק מתנה קטנה משלהם לסביבה וללמד אותם מסר חינוכי חשוב. אגב, הספר עצמו נקרא “אני ואבא שלי היינו בג’ונגל” וכפי שאתם מתארים לעצמכם, ביערות הגשם ובכבוד שאנחנו כבני אדם צריכים להעניק לאמא טבע וליצורים החיים המקיפים אותנו.

בינתיים, הספרים האלה עדין לא עשו עליה לארץ ולא ברור מה המחיר שלהם (כנראה לא זול במיוחד), אבל מדובר ללא ספק בחידוש מבריק  ויופי של פעילות משותפת של הורים עם ילדיהם. מוזמנים לצפות בסרטון ולראות בדיוק כיצד מיוצר הספר המגניב הזה.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...