פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

משווים וקונים – איך תדעו שמצאתם ביטוח נסיעות שהוא בדיוק מה שאתם צריכים?

כולנו מבינים כמה חשוב לדאוג לביטוח נסיעות טוב לפני שעוזבים את גבולות הארץ, בין אם זה לחופשה, לצרכי עבודה או לכל סוג אחר של טיול. חשוב מאוד שפוליסת הביטוח בה נבחר תהיה מתאימה לצרכינו- אחרת אנחנו עלולים למצוא את עצמינו נדרשים לשאת בהוצאות בלתי צפויות נכבדות, לפעמים בגובה עשרות אלפי שקלים ואף יותר. לא רק שביטוח נסיעות מעניק לנו דרך טובה להתמודד עם תקלות- הוא גם מאפשר לנו ליהנות מן השהייה בחו"ל בראש שקט.
בעבר, ביטוח נסיעות היה עניין פשוט ונטול משתנים מורכבים או התאמה מיוחדת. נסענו פחות, הטיולים היו פחות מגוונים – וביטוח הנסיעות עסק בעיקר בהחזר הוצאות עבור טיפולים רפואיים.

היום כבר ברור שאפשר וצריך לבדוק אילו אפשרויות ביטוח נסיעות לחו"ל מוצעות לנו. רק בחירה מושכלת תבטיח שבאמת תהיה לנו תשובה מן המוכן לכל צרה שלא תבוא. בנוסף, סקר שוק מסודר יאפשר לנו לחסוך בהוצאות, פשוט משום שזו הדרך למצוא פוליסה המספקת מענה מושלם לצרכים שלנו ובה בעת המחיר שלה הוא המשתלם ביותר.

קרדיט: Istock

לאן נוסעים ומה תעשו במהלך השהייה שם?

אחד הדברים החשובים שיקבעו איזו פוליסת ביטוח נסיעות מתאימה לכם, הוא היעד אליו אתם נוסעים ואופי הפעילות שתעשו בזמן שתהיו שם. כך למשל בין יעדים שונים ייתכנו הפרשים גדולים בעלויות צפויות הכרוכות בהתמודדות עם מצבים בעייתיים. למשל, ככל שהדבר נוגע לעלות טיפול רפואי, ארה"ב נחשבת מדינה יקרה מאוד- ולכן אם נוסעים לשם חשוב לוודא שגובה הכיסוי מספיק. אם נוסעים למדינות עולם שלישי, חשוב שהפוליסה שנבחר תכלול תשלום עבור חילוץ ופינוי רפואי לארץ, כאשר לפעמים לא יהיה מנוס מהרחבת הכיסוי בתמורה לתשלום נוסף.

גם עניין אופי הפעילות המתוכננת בחו"ל יקבע איזה פוליסת ביטוח נסיעות מתאימה לנו. מי שנוסע לצרכי עבודה, ישהה במלון מסודר ויצא לפגישות צריך כיסוי אחר ממי שיוצאים לטיול תרמילאים רווי הרפתקאות, כולל פעילות ספורט אקסטרים כגון רכיבה על אופני שטח, ספורט ימי, סקי שלג, טרקים ארוכים למקומות נידחים וכדומה.

מה כוללת כל פוליסה?

לאחר שהבנו את הצרכים שלנו, לפי היעד ואופי הנסיעה, אפשר לבדוק את היצע ביטוחי הנסיעות ולסנן רק את אלו המתאימים לנו. קיימים גופים רבים המציעים פוליסות ביטוח לנוסעים לחו"ל, קופות חולים, בנקים, חברות ביטוח, חברות אשראי וגם חברות המתמחות בביטוח נסיעות. למרות שהבעיות שהפוליסות אמורות לתת להן מענה הן זהות, השוואה פשוטה של תנאי הפוליסות המתאימות לכם תגלה שישנם הבדלים מהותיים. דברים שחשוב לתת עליהם את הדעת הם הסכום המקסימלי שתוכלו לקבל, גובה דמי השתתפות עצמית, מה תצטרכו לעשות כדי להפעיל את הפוליסה במקרה הצורך, איך ומתי יועבר אליכם המימון הדרוש לכם וכמובן הפרמיה (התשלום עבור הביטוח).

איך עורכים השוואה בין פוליסות ביטוח נסיעות?

ישנן דרכים שונות להשוות בין פוליסות ביטוח נסיעות לחו"ל. אתרים שונים באינטרנט מציעים שירות של השוואת תנאים ומחירים, חשוב לדעת שבמקרים רבים אתרים כאלה פועלים מטעם מי שמעדיפים שתבחרו ביטוח כזה או אחר (למשל עמלה שמקבלים בעלי האתר על כל פניה שמקורה מהאתר שלהם).
למרות זאת, סקר שוק מקוון הוא דרך מצויינת להשוות בין ביטוחים לחו"ל- פשוט הקפידו להיעזר במגוון מקורות כדי לבסס את המידע שתאספו. כשהבחירה תצטמצם לשלוש -ארבע אפשרויות, גלשו אל אתרי החברות עצמן וודאו שהדעה שגיבשתם אכן תואמת למה שתקבלו בפועל.

בגלל שכל כך חשוב שיהיה לכם כיסוי ביטוחי מתאים כשאתם טסים לחו"ל, יש לכלול את עלות הביטוח במשתנים שישפיעו על בחירתכם- אבל לא להפוך עניין זה לפרמטר העיקרי. כולנו רוצים לחסוך בהוצאות, אך אל תתפתו לעשות זאת תוך שאתם מבצעים ויתורים שעלולים לעלות לכם ביוקר. חשוב לקחת בחשבון שלויתורים כאלה יש משמעות נוספת, הם יפחיתו את תחושת הביטחון, יפגעו ביכולת שלם ליהנות בראש שקט ועלולים גם לגרום לכם לוותר על דברים שהייתם בוחרים לנסות לו היה לכם כיסוי הולם.

לסיכום, החשיבות של בחירה נכונה של ביטוח נסיעות היא רבה. כדי להשוות ולבחור נכון, מוכרחים לדעת איזה כיסוי אתם צריכים, אילו פוליסות מעניקות מענה הולם, מה תנאי פוליסות אלה מבחינת משתנים כגון סכום פיצוי מקסימלי, גובה השתתפות עצמית, איך מפעילים את הפוליסה, איך ומתי מקבלים את הסיוע הדרוש לכם, כמה עולה הפוליסה, מה קורה אם הנסיעה נדחית, מתבטלת, אם חוזרים לפני המועד המתוכנן או דווקא מאריכים את השהייה בחו"ל.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...