הכנה לצו ראשון החדש

אם גם אתם מתרגשים לקראת היום הגדול, הצו הראשון והקרש מקפצה שלכם לגיוס שלכם לצבא ההגנה לישראל. קודם כל דעו שאינם לבד, נערים ונערות רבים מתרגשים בכל שנה לפני הצו הראשון שלהם, ויש לכך סיבה טובה. הצו הראשון בעצם משמש את הצבא ככלי מיון והתאמה של כוח האדם של המתגייסים הטריים, לשירות מותאם ליכולותיהם, שלוקח בחשבון את היכולות והרצונות שלכם. אם אתם מרגישים שאתם זקוקים לליווי הכנה לצו הראשון, אל תדאגו. חברת פזצטא כאן על מנת לספק לכם את המעטפת הנדרשת, שתעזור לכם למנף את היכולות והמיומנויות שלכם. לכיוון התפקידים האיכותיים ביותר בצה”ל.

Credit: Freepik

מה להביא ל’צו ראשון’?

שימו לב. ללא אחד מהבאים, לא ניתן לעבור ‘צו ראשון’. טיוטת ההודעה שנשלחה לתיבות הדואר שלך. תעודת זיהוי תעודת זהות ישראלית / דרכון ישראלי / רישיון נהיגה ישראלי / תעודת עולה / תעודת קדם צבאית. כאשר כל המסמכים חייבים להיות תקפים. בנוסף עליכם לענות על שאלון רפואי, מלא וחתום לצד הפרטים של קופת החולים או חברת הבריאות שלכם- קופת חולים. בנוסף לכך תצטרכו לספק תוצאות של בדיקת שתן וראייה (וכל בדיקות רפואיות נוספות שנדרשת מראש על ידי הצבא). בנוסף לפרטים אישיים של ההורים שלכם (ודרכון זר אם יש לכם).

נתונים שנאספים במהלך המיון שלכם בצו הראשון

לתוצאות של ‘הצו הראשון’ יש חשיבות רבה לגבי עתידכם הצבאי. הציונים שתקבלו במבחנים הפסיכו-טכניים יהיו חלק ממה שיקבע את האפשרויות המקצועיות שלכם בשאלון ההעדפות, ולבסוף השיבוץ והתפקיד בו תשרתו. מדד דירוג פסיכו-טכני ראשוני ( נקרא מדד ‘דפאר’)- נקבע על פי תוצאות המבחנים הפסיכו-טכניים הבודקים את היכולות הקוגניטיביות שלכם בסדרה של מבדקים. טווח האינדקס נע בין 10 ל-90. פרופיל רפואי – קובע את מצבך ויכולתך הרפואיות והתאמתם, למערכים הצבאיים השונים ויש לו השפעה על אופי ואופי השירות שלך. אין ספק שהיום הזה מחייב אותך לבצע את המיטב שלך. לכן, מומלץ מאוד לישון מספיק, לאכול ולשתות טוב והכי חשוב – להרגיש בנוח, להיות עצמך וליהנות מהשלבים השונים ומהחברים החדשים שתכירו בדרך. עם חברת פזטצא גם אתם יכולים להגיע לצו הראשון שלכם מוכנים. בזכות התכנית להכנה לצו ראשון החדש של פזצטא, גם אתם יכולים להגיע מוכנים לכל שאלה או תרגיל. תנו למדריכים שלנו לעזור לכם ולוודא שאתם ממצים את סך המיומנויות שרכשתם במהלך הקורס, וזוכים לשיבוץ השווה ביותר לצה”ל. באמצעות התוכניות השונות של פזצטא גם אתם יכולים למנף את היכולות שלכם ולדאוג לגיוס צבאי ביחידה איכותית ובתפקיד מספק.

התחנות של ‘צו ראשון’

ביום הגעתכם למרכז הגיוס תעברו במספר תחנות, כאשר מומלץ להגיע מוכנים לכל אחת מהן:
1) תחנת אימות הנתונים בה מאומתים פרטיכם האישיים – תחנה אליה אתם חייבים להגיע עם כל המסמכים הדרושים.

2) עמדת המבחנים הפסיכו-טכניים- תחנה שבה תעברו סדרת מבחנים ממוחשבים בנושאים שונים על מנת לבחון את יכולת עיבוד המידע שלכם.

3) עמדת הראיונות האישיים על מנת להכיר אתכם- תחנה שבה תבצעו ראיון אישי, בו תשאלו לגבי פרטים בסיסיים על חייכם. כגון תחביבים, פעילויות ספורט ועוד.

4) תחנת הבדיקה הרפואית בה ייקבע הפרופיל הרפואי שלך על ידי רופא צבאי- בדיקה רפואית בסיסית להערכת יכולת הראייה, והיכולת הפיסית הכללית שלכם.

פזצטא כאן על מנת להכין אתכם בצורה הטובה ביותר, לכל אחת מהתחנות כהכנה לצו ראשון החדש. אנו מבטיחים לספק לכם את כל הידע והיכולות הנדרשות על מנת שתוכלו למקסם את הסיכויים שלכם, בקבלת השיבוץ הראוי ביותר לצרכים של הצבא, ליכולות שלכם ולבקשות שלכם.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק