מחקר מיותר: כמה ליקוקים נדרשים כדי להגיע למרכז של סוכרייה על מקל?

אם אתם נהנים מתפנקים מדי פעם באכילת סוכרייה על מקל, גם אתם נשברים ודאי בשלב מסויים, מתעייפים מהליקוקים ומפצחים את הסוכריה באמצעות השיניים, רק כדי שתוכלו כבר להיפטר ממנה. נניח לרגע שלא התייאשתם בדרך, והחלטתם ללקק את הסוכריה למוות, או לפחות עד שתגיעו לחלק האמצעי שלה. כמה ליקוקים לדעתכם ידרשו לביצוע המשימה?

על השאלה הזאת בדיוק ענה השבוע גולש בטוויטר, שפרסם תמונה של סוכריה על מקל שהאמצע שלה כבר נחשף, ולצידה דף עם טבלת ייאוש ובה סימון של כמות הליקוקים המדוייקת שנדרשה לביצוע המשימה: 850.

סוכריה על מקל ליקוקים

הציוץ הזה של מארק הולנד, גולש טוויטר אלמוני, הפך ויראלי השבוע, והציף מחדש את שאלת מליון הליקוקים שהועלתם לראשונה בפרסומת משנת 1970 של חברת הממתקים האמריקאית Tootsi Roll. בפרסומת האנימציה המיושנת והמתוקה, ילד חמוד ומתוק עם סוכריה על מקל עובר בין חיות שונות ומנסה לקבל מהם תשובה לשאלה, עד שהוא פוגש בינשוף החכם שגם מעניק תשובה מחוכמת אבל לא מספקת.


אז האם המספר 850 הוא אכן מספר המזל והתשובה לשאלה הנצחית? כנראה שלא. מחקרים קודמים אמיתיים שנעשו בעניין באוניברסיטאות בארצות הברית העלו כל אחד מהן מסקנות שונות. באוניברסיטת פורדו בנו מכונת ליקוקים שגמעה את הסוכריה בתוך 364 ליקוקים. מחקר אחר באוניברסיטת מישיגן העמיד מספר גבוה יותר – 411 ליקוקים בממוצע, ואילו בבית ספר תיכון כלשהו נערך ניסוי שבדק בפועל כמה ליקוקים נדרשים לסטודנטים ומצא כי התשובה היא 144, מספר לא ממש הגיוני.

אם אתם שואלים אותנו, ואתם ודאי לא שואלים אותנו, המספר 850 נשמע לנו הגיוני למדי, והיינו שמחים לאמת את התוצאה הזאת. אם יש לכם זמן פנוי וסוכריה על מקל, אתם מוזמנים לצלם בוידאו את הניסוי, ואנחנו נשמח לתת לו במה ראויה כאן באתר. מוזמנים לפנות אלינו במייל [email protected].

לייק לפטריה בפייסבוק