הבחור הזה גילה שתנובה מרמה אותו במשקל של הקוטג’ וזה מה שהוא עשה

קצת יותר מ-4 שנים חלפו מאז “מחאת הקוטג'” המפורסמת שגרמה למאות אלפי צרכנים ישראלים להחרים את מוצרי “תנובה” ביוני 2011 והובילה את החברה להתקפל ולהוריד את מחירי המוצרים שלה, והנה, סערה חדשה בדרך, בעקבות סטטוס שפרסם גולש בשם אורן יצחקיאן שחושף כיצד, לכאורה, מרמה תנובה את לקוחותיה במשקל של אריזות הקוטג’ האישיות שהיא משווקת.

בסרטון שפרסם בפייסבוק וזכה לאלפי לייקים ושיתופים, בודק יצחקיאן את משקלן האמיתי של 2 קופסאות קוטג’ אישיות שאמורות לשקול, לפחות על פי הנתון המופיע על האריזה, 125 גרם. כפי שאתם ודאי מנחשים, התוצאות בפועל מעט שונות מהמספר המוצג האריזה. כך הוא כותב:

“האם חברת תנובה מרמה את ציבור לקוחותיה?

אני מפיץ את הסרטון הזה כדי שכל לקוחות חברת תנובה ישימו לב שהם אכן מקבלים את כמות הקוטג’ בהתאם למשקל המוצר שמוצג על האריזה שבגינה חברת תנובה גובה את מלוא הכסף מהצרכן.

לאחרונה שמתי לב שהקוטג’ שאנו רוכשים במשקל 125 גרם (כמו שתנובה מצהירה על גבי המוצר) אינו שוקל כפי שהם מצהירים והמשקל הרבה יותר קל. החלטתי בכל פעם שארכוש קוטג’, לשקול את המוצר לפני פתיחתו וגיליתי שזה לא מקרה יחיד ומקרה זה חוזר על עצמו בכל פעם. פעם שקלתי משקל של 79 גרם ופעם אחרת משקל של 89 גרם ואז הבנתי שחייב לשתף את הציבור והחלטתי לתעד את הפעמים הבאות.

בסרטון זה ניתן לראות 2 מוצרי קוטג’ שבמקום משקל של 125 גרם נמדד בפועל בקופסא אחת 86 גרם ובשניה 100 גרם.

יש שיטענו שזו טעות בקו הייצור או בכיול המכשירים שלהם, אך אני מאמין שחברה בסדר גודל כמו תנובה שמרוויחה מיליונים צריכה לפחות שיהיה לה בקרת איכות כמו שצריך כדי למנוע מקרים אלו שבסופו של דבר באים על חשבון הכיס של הצרכן. נא בדקו בביתכם את המוצרים ושקלו אותם כדי לבדוק אם יצא לכם מקרה דומה, אם כן תעדו והעלו סרטון.”

שלום,
אני מפיץ את הסרטון הזה כדי שכל לקוחות חברת תנובה ישימו לב שהם אכן מקבלים את כמות הקוטג’ בהתאם למשקל המוצר שמוצג על האריזה שבגינה חברת תנובה גובה את מלוא הכסף מהצרכן.

לאחרונה שמתי לב שהקוטג’ שאנו רוכשים במשקל 125 גר’ (כמו שתנובה מצהירה על גבי המוצר) אינו שוקל כפי שהם מצהירים והמשקל הרבה יותר קל.

החלטתי שבכל פעם שנרכוש קוטג’, לשקול את המוצר לפני פתיחתו וגיליתי שזה לא מקרה יחיד ומקרה זה חוזר על עצמו בכל פעם.

פעם שקלתי משקל של 79 גר’ ופעם אחרת משקל של 89 גר’ ואז הבנתי שחייב לשתף את הציבור והחלטתי לתעד את הפעמים הבאות.

בסרטון זה ניתן לראות 2 מוצרי קוטג’ שבמקום משקל של 125 גר’ נמדד בפועל בקופסא אחת 86 גר’ ובשניה 100 גר’.

יש שיטענו שזו טעות בקו הייצור או בכיול המכשירים שלהם, אך אני מאמין שחברה בסדר גודל כמו תנובה שמרוויחה מיליונים צריכה לפחות שיהיה לה בקרת איכות כמו שצריך כדי למנוע מקרים אלו שבסופו של דבר באים על חשבון הכיס של הצרכן.

נא בידקו בביתכם את המוצרים ושקלו אותם כדי לבדוק אם יצא לכם מקרה דומה, אם כן תעדו והעלו סרטון.

שתפו כמה שיותר כדי להעלות מקרה זה לתשומת לב הציבור וכדי שחברת תנובה תדע לעתיד לא לספק חלק מכמות הקוטג’ ולגבות את מלוא הכסף ובכך להרוויח כסף על חשבון הציבור.

מצורף קישור לבדיקת כיול המכשיר מדידה:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10153142602873737&id=738073736&ref=bookmarks

בברכה,
אורן יצחקיאן.

Posted by Oren Itzhakian on Friday, July 17, 2015

 

בנוסף לסטטוס שפרסם, הוסיף יצחקיאן גם קישור לסרטון נוסף בו הוא מדגים את כיול המשקל שלו כדי למנוע טענות לגבי אמינות הבדיקה. אגב, יש לציין כי המשקל המופיע על האריזה, בהתאם לחוק, אמור להיות משקל הנטו של המוצר, ואילו בבדיקה שערך אורן נכלל גם משקל האריזה, כך שהסטייה היא אפילו גדולה יותר.

כצפוי, בתנובה לא נשארו אדישים לסרטון שתפס תאוצה והפך ויראלי ב-24 השעות האחרונות, ופרסמו תגובה בעמוד הפייסבוק הרשמי שלהם:

משקל קוטג' תגובת תנובה

אז מה דעתכם? טעות נקודתית של תנובה או נסיון לרמאות ב”שיטת מצליח” בתקווה שאיש לא ישים לב? מוזמנים לבצע את הניסוי בעצמכם, או לחילופין, לבחור למי אתם מאמינים.

עדכון (16:05):

בעקבות התגובה של תנובה, פרסם אורן יצחקיאן סרטון חדש בו הוא בודק אריזות נוספות של קוטג’ תנובה על מדפי הסופר ומוכיח שגם הן שוקלות פחות מהמשקל המצוין על האריזה. בעקבות הסרטון הנוסף, עדכנה תנובה את התגובה שלה והודתה כי מדובר בתקלה שתתוקן באופן מיידי. בנוסף, עדכנה החברה כי תפצה כל מי שברשותו נמצאים גביעי קוטג’ או גבינה לבנה באריזת 125 גרם עד תאריך פג תוקף 26/7. הנה הפרטים:

בעקבות פניית הצרכן אורן יצחקיאן אלינו, ביצענו עם צאת השבת בדיקה ראשונית של מוצרים מדגמיים ולא איתרנו תקלה. כפי שהתחייבנו בפניו ובפני הציבור, ערכנו הבוקר בדיקות מקיפות ומעמיקות יותר הן בקו הייצור והן במאות מוצרים במחסני החברה וברשתות השיווק. לצערנו גילינו כי קיימת שונות רנדומלית במשקל בקו המייצר את הקוטג’ והגבינה הלבנה באריזות 125 גרם ולצד מוצרים רבים תקינים מצאנו גם מוצרים בתכולה חסרה. התקלה אותרה ומטופלת באופן מיידי.

בעקבות זאת הורה מנכ״ל תנובה, אריק שור, על הקמת ועדת בדיקה בראשה יעמוד מומחה בעל שם, ד״ר שמואל אבן, במטרה לאתר את הגורמים לתקלה ולהפיק לקחים.   

אנו מודים למר יצחיקאן על שהפנה את תשומת ליבנו לתקלה ומבקשים להתנצל בפני ציבור צרכנינו.

כל צרכן שבידו מוצר קוטג’ או גבינה לבנה באריזת 125 גרם עד תאריך פג תוקף 26/7 מוזמן לפנות למוקד שירות צרכנים בטלפון 1-800-666-244  ולקבל פיצוי.

לייק לפטריה בפייסבוק