תנובה מרימה את הראש 1.5 ליטר מעל האדמה

הימים הם ימי המחאה החברתית ההולכת ודואכת, כמעט חצי שנה אחרי שעם ישראל יצא לרחובות (יש שיאמרו לחינם), ותנובה, אולי החברה שספגה את כמות האש הגדולה ביותר, מרימה סוף סוף את ראשה המושפל ומוציאה אותו מהבונקר באמצעות צמד פרסומות חדשות. המנכ”לית פוטרה, מחאת הקוטג’ שהחלה את גל המחאה החברתית, פגעה משמעותית ברווחים של החברה, ועכשיו לאחר שסיימו לאמוד את הנזקים, פונים בתנובה לדרך חדשה.

המהלך הראשון – המצאת הגלגל מחדש, בדמות שני מוצרים חדשים, גבינה לבנה בתוספת תבליני גינה ובקבוק חלב קרטון מהפכני בנפח של ליטר וחצי. הפרסומת לגבינה, הייתה מוצלחת ביותר, ואפילו דיי משעשעת. הפרסות השניה בסדרה, קצת פחות מוצלחת לטעמי.אם תמיד נגמר לכם החלב בדיוק באמצע כוס הקפה, או לחילופין אם, אתה בענייני כדי חלב ותמיד נשאר לכם חלב בו לא הספקתם להשתמש לפני שפג תאריך התפוגה, המוצר הזה בשבילכם. לפחות לפי הפרסומת. תקראו לי חופר, או סתם נטפל לקטנות, אבל… האם אני טועה בכך שהסיכוי שבסופו של דבר יגיע רגע בו החלב שנותר בקרטון לא יספיק לי  על מנת למלא את כוס השוקו שלי, נותר לחלוטין אותו הדבר? האם הגדלת האריזה משנה את העובדה שהחלב בתוכה יסתיים בסופו של דבר?  ברור שהקרטון יספיק ליותר זמן, אבל הבעיה בה מתמקדים בפרסומת, פחות רלוונטית לדעתי למוצר החדש.

אם מתעלמים לרגע מהדרך הבעייתית בה בחרו להעביר את המסר (לא קטן מידי, לא גדול מידי), הפרסומת עצמה נראית נהדר, סרטון האנימציה חביב ביותר ומעורר סימפטיה כלפי המוצר. כמובן שכתוצאה מאירועי חצי השנה הפרסומת הזו שונה בתכלתי מפרסומות קודמות של תנובה. הישראליות, ונהסיון להיות חברה שמסמלת מדינה, היסטוריה, ילדות ישראלית וכדומה, נעלמו מהפרונט, ומופיעם רק בדמות סלוגן בסוף הפרסומת (לגדול בבית ישראלי). מעניין לראות כיצד יגיב הציבור למהלך, על אף שנראה כי האקדחים כבר מזמן לא מכוונים לתנובה. בסה”כ לא ממשיכים לירות, במי שהרגע ערפו את ראשו.


לייק לפטריה בפייסבוק