עד סוף העולם: זה מה שקורה כשמכניסים שאריות אשפה לבלנדר (ביקורת טלויזיה)

תגידו ערוץ 10, לא נראה לכם ג’נטלמני להזמין את הצופים שלכם לאיזו ארוחת ערב, איזה דרינק או סרט לפני שאתם מתחילים לשלוח להם ידיים לאזורים האינטימיים? אני חושב שיכל להיות מאוד נחמד מצדכם לפרגן לנו עם איזו מחווה רומנטית, אפילו הפשוטה ביותר, לפני שאתם מנסים להיכנס לנו לתחתונים. “הריאלטי החדש של השנה” (אנחנו עוד נחזור לזה) עלה אתמול (שלישי) לאוויר וישר, בום, המתמודדים חושפים את הקרביים שלהם. אלו התגרשו כי היא לא אהבה אותו באמת, אלו כי הוא נזכר שהוא גיי ואלו כי ככה, נגמרה האנרציה (מה?). יופי טופי, מה אכפת לי? אני מכיר את האנשים האלו? עם כל הכבוד למתמודדים, הסיפורים האישיים שלהם מעניינים לי את האביב אלוש. מה זה, איפה הקטע של להכיר את הדמויות, לתת להם להיפתח לאט לאט, ליצור חיבה בין הדמות לצופה? אללה בבאללה, כולנו התגרשנו ועכשיו אתם תשבו חצי שעה ותשמעו למה. אז וואלה, לא אכפת לי, לא מכיר את החבורה הזאת ולא מעוניין לשמוע מה יש להם להגיד מעבר ל”באתי להתאבד על המשימות” הישן והטוב. לפחות לא בשלב זה. אני פרח עדין וזקוק לחיזור. כן.

ההפקה מציגה לנו את הזוגות הגרושים, זוג זוג הם מתיישבים אל מול המצלמה ומספרים כל מיני דברים. גילוי נאות: אחרי הזוג השלישי איבדתי את ההכרה לכמה דקות, מהשעמום, ואני לא זוכר ממש זוכר הכול. היו כל מיני אנשים שרוצים לזכות במיליון שקלים חדשים כדי להעניק אותם לילדים שלהם ואז הם היו נחמדים אחד לשני ואז הם כבר לא היו נחמדים יותר והיו זכוכיות מאוירות (גרוע) שהתנפצו. כל ניפוץ זכוכית היה משל לניפוץ עוד תקווה קטנה שאולי, למרות הקונספט ההזוי, יש פה ריאליטי מגניב. ספויילר: אין. כנראה עקב איבוד זכויות השידור של הישרדות והברוך המשפטי אליו נכנס ערוץ 10 איתו, נאלצו החבר’ה שם לאלתר משהו בדחיפות ואז נולדה לה “עד סוף העולם”. מרכיבים מהמרוץ למיליון, הישרדות, האח הגדול, בליינד דייט ועוד שאריות מפה ומשם עורבבו בתוך בלנדר ענק של פורמטים והופ, הנה, תירוץ לאנשי ערוץ 10 לצלם משהו בחו”ל. יופי של מקום, הפיליפינים, אגב.

אחר כך גם היה קטע מזניב ומגניב כזה שהזוגות ב”חווילה” (דה פאק?) והם מתגבשים וכל אחד אוכל ראש של אחר בתורו ואז הם צוחקים הרבה ואז הם רוחניים ואז הם הומופובים. היה דו שיח כזה:

הוא: “חחחח תלכו ערומות בבית, אנחנו לא נסתכל”

היא: “חחחח גם ככה כולכם פה הומואים”

נשבע ביקר לי, זה קרה באמת.

עד סוף העולם 7

פתאום, דרמה. משימת הדחה, תחזיקו חזק, כבר היום! על היום הראשון שהגיעו לאי. מזל שישבתי בנוחות על הספה, אחרת בדוק הייתי נופל על הרצפה מההלם. משימת הדחה? בריאליטי? זה משהו שאנחנו לא מכירים ולא ידענו שיכול אפילו לקרות. לעולם. בקושי שרדתי את השוק הזה והופ, עוד שוק. המנחה החביב אלוש מכריז “הפתעה! היום לא זוג אחד יהיה מועמד להדחה..”, תן לי לנחש – שניים, “אלא שני זוגות!”. אני גמור. מצידי תדיחו את כולם, אני לא מכיר אותם, אין לי פייבוריטים ובכלל, אין לי מושג מה קורה פה.

יש משימה והיא ממש משעממת כי יש זוגות גרושים שמתפסים על חבלים וצועקים את השמות של הילדים שלהם ואז דרמה! אחת נופלת ומאבדת הכרה (או כך נראה בעריכה). אנחנו לא יודעים מה יעלה בגורלה (כלום מרגש) כי ההמשך בפרק הבא, בעוד שבוע, בשלישי הבא. ברצינות עכשיו, איך אנחנו אמורים להעביר שבוע שלם בלי לדעת מה קרה לבחורה ההיא מהפורמט ההוא שנפלה? הלכו לנו החיים.

כבר תקופה ארוכה שמפמפמים לנו את פרק הבכורה הזה, תחת הסלוגן “הריאלטי החדש של השנה” ואני רוצה לשאול אתכם משהו, כי אני לא הבנתי. מה זה אומר, בעברית, הריאלטי החדש, של השנה? מבין כל הריאליטי החדש שהיה השנה, זה הכי חדש? איך גוף גדול כמו ערוץ 10 משחרר דבר כזה לאוויר? הרי משהו כזה עובר עשרות עיניים, איפה זוג העיניים שיגיד “הלו חבר’ה, מי נתן לילד שלו להמציא לנו סלוגן? וואלה לא מתאים”. פני הסלוגן כפני הערוץ כפני התוכנית הזאת כפני המצב של הטלוויזיה בארץ, בקיצור.

עד סוף העולם 8

אפשר להמשיך ולצעוק שערוץ 10 שוב מאכזב. להציף את בעיית הרף הנמוך כל כך אותו צריכות תוכניות בארץ לעבור כדי להגיע למסך הקטן וגם אפשר להזכיר שמדובר פה בפורמט חדש, מוזר, יצור כלאיים לא נעים לעין ונצלני משהו שלוקח זוגות גרושים ומשליך אותם להילחם על כסף לילדים שלהם. כל זה כבר נאמר בעבר, נאמר היום ויאמר כל הזמן – כל זמן שלא תהיה פה מהפכה של ממש בתחום הטלוויזיה (ובעוד כמה תחומים, אבל לא על זה משלמים לי להביע את דעתי).

אגב, הרבה לא יודעים, אבל “עד סוף העולם”, זאת התשובה לשאלה “עד מתי ימשיכו הזכייניות לדחוף לנו תכניות מפגרות ולזלזל עד כדי כך בצופים שלהם”. וואלה 728 מילה של טור ביקורת, על כלום. עד עכשיו אין לי מושג מה ראיתי.

 עד סוף העולם 6

לייק לפטריה בפייסבוק