הקופסה הגאונית הזו מציגה את תחזית מזג האוויר למחר עם שמש, עננים וגשם אמיתי

אי שם בעבר הלא כל כך רחוק, ובטרם עידן האינטרנט המהיר והסמארטפונים, נאלצנו לחכות בכל יום לסוף מהדורת החדשות המרכזית בטלוויזיה כדי לדעת מה צפוי להיות מזג האוויר בימים הקרובים. מיקי חיימוביץ’ ויעקב איילון דגמנו זוגיות משותפת בערוץ 2 המחודש ודני רופ היה המלך והנביא הבלתי מעורער של ענף המטאורולוגיה, האיש שכולם מחכים לשמוע את דברי החכמה שלו כדי לדעת איזה בגדים להכין למחר.

מאז חלפו עשור וחצי לפחות, המרחק ביננו לבין תחזית עדכנית לשבוע הקרוב הוא קצת פחות מלחיצת כפתור, ופינת מזג האוויר במהדורת החדשות הפכה למיצג סמלי וחס חשיבות, כמעט כמו בית המלוכה באנגליה. ואולם, למרות הנגישות המידית שלנו לתחזית בכל רגע נתון, ההמצאה הבאה הצליחה לרגש ולסקרן אותנו, ובעיקר לגרום לנו להגיד את המשפט המוכר “אני רוצה כזה”.

קן קוואמוטו, מהנדס תוכנה בימים ומפתח גאדג’טים בלילות, המציא קופסת קסמים מיוחדת ומגניבה בשם “טמפסקופ” שיושבת על השולחן שלכם בבית או במשרד ומציגה בפניכם את מזג האוויר בחוץ בזמן אמת. הקופסה הגאונית הזאת מסוגלת לדוג אינפורמציה מטאורולגית דרך האינטרנט באמצעות חיישן שמחובר למחשב שלכם ולתרגם את המידע שמתקבל אצלה למיצג מרהיב של שמש, עננים גשם ואפילו ברקים, בהתאם למזג האוויר, כאשר המשתמש יכול לבחור אם הוא רוצה שהקופסה תציג את מזג האוויר הנוכחי או את זה הצפוי מחר. מכשיר הפלא הזה תומך כמעט בכל סוגי מזג האוויר, אבל לא מסוגל עדין להציג ברד או שלג.

אם גם אתם חשים צורך עז לשים את הידיים שלכם על הגאדג’ט הנהדר הזה, תאלצו להמתין בסבלנות. בהמשך השנה, צפוי להיפתח קמפיין מימון המונים שייאפשר ייצור המוני של קופסת מזג האוויר, ורק אז היא תוצע למכירה לקהל הרחב. אם אתם רוצים את הקופסה כאן ועכשיו, ויש לכם אוריינטציה טכנולוגית ודאי תשמחו לשמוע שכל התכניות לייצור שלה, כולל השרטוטים, הוראות הייצור, הקודים השונים ותרשימי ה-CAD המרכיבים אותה נמצאים בקוד פתוח באתר הרשמי של הטמפסקופ. כמו שאומרים, שיהיה לכם בהצלחה.

בינתיים, אתם מוזמנים להתרשם מהסרטון המציג את המוצר ומכמה תמונות וגיפים שמציגים אותו בפעולה. מרשים ביותר.

באמצעות: My modern met

לייק לפטריה בפייסבוק