פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

פרק 8 של משחקי הכס החזיר את האמון של הצופים בסדרה

במשך 5 שנים דאגו בסדרה משחקי הכס להזכיר לנו שוב ושוב את אותה סיסמה שגורה ומוכרת ‘Winter is coming‘. כעת, בשעה טובה ומוצלחת ולאחר קצת פחות מ- 5 עונות מלאות, החורף אכן הגיע בפרק 8 של העונה החמישית ששודר שלשום, והביא עמו את הפרק הכי טוב של העונה ואת אחת מסצנות הקרב הגדולות והמהפנטות שראינו עד כה בסדרה ובכלל.

לפני שממשיכים, אזהרה! הפוסט חשוך ומלא בספויילרים. הישמרו על נפשותיכם!

GoT_spoiler_warning

כמה טובה הייתה סצנת הקרב של הארדהום?

30 הדקות האחרונות של הפרק השמיני הוקדשו לג’ון סנואו ולמשימה אליה יצא מעבר לחומה, כשהדובדבן על הקצפת היה קרב הארדהום, שלרגעים נראה היה כאילו התבצע בו איחוד סדרות מפתיע בין ‘משחקי הכס’ ל’מתים המהלכים’ (רעיון אדיר לכשעצמו), עם סצנה שכללה צבא של זומבים שטרף את הקלפים והפך את הפרק הזה לקרב מתמשך ומרהיב. בקרב האימתני היה כל מה שצריך כדי לעשות מסיבה טובה בוסטרוס: התרחשויות עוצרות נשימה, שלל אפקטים ויזואליים מדהימים, ענקים, זומבים, מהלכים לבנים, ודמויות חדשות ומעניינות שזכינו להכיר כאשר חלקן לא הצליחו לשרוד אפילו עד כתוביות הסיום.

הפרק הנפלא הזה החזיר למעריצים את האמון ביוצרי הסדרה, אמון שקצת אבד בתחילת העונה, עם סצנת קרב מתמשכת וסוחפת שסיפקה את הסחורה והזכירה לנו למה אנחנו כל כך אוהבים את הסדרה הזאת. גם ברשת HBO ללא ספק היו זקוקים לפרק כזה אחרי שבעה פרקים שהעלו באופן דרמטי את מפלס הפיהוקים סביב הסדרה.

מלבד הצופים וקברניטי HBO, גם דמותו של ג’ון סנואו (קיט הרינגטון) הייתה צריכה פרק כזה. ג’ון נתפס בעיני המעריצים כדמות משעממת ותפלה כמו עוף מכובס והפרק השמיני עזר לו להפוך לחביב הצופים כשהצליח להרוג, כנגד כל הסיכויים, את אחד המהלכים הלבנים והפגין כישורי הישרדות מרשימים.

tumblr_np8xfdOMKy1raqhp8o1_r1_500

חלק בלתי נפרד מהעוצמה של הפרק נבעה מכך שבפעם הראשונה העונה, וכמיטב המסורת במשחקי הכס, לא ראינו את זה מגיע. בניגוד לקרבות גדולים שהיו בעונות קודמות, הקרב הזה נפל עלינו כרעם ביום בהיר, וזאת לעומת הקרב על החומה (עונה 4) וקרב בלאקווטר (עונה 3), בהם הייתה לצופים סוג של הכנה מוקדמת לקראת העתיד להתרחש. הפעם נחת עלינו הקרב כמו אגרוף לפרצוף ומשום מקום וכפי שקרה לנו לא פעם במהלך העונות הקודמות, הותיר אותנו הצופים מרותקים למסך ובפה פעור.

כמובן, אי אפשר שלא לציין את אחד הרגעים המצמררים בפרק, בו שוב למדנו שממש לא כדאי להיקשר לדמויות בסדרה יתר על המידה כאשר הסתבר לנו שהחוק הזה תקף גם מעבר לחומה. היוצרים של הסדרה הצליחו בתוך חצי שעה לגרום לנו לחבב פלוס את אחת ממנהיגות הפראים ורגע אחרי כן לרצוח אותה בצורה מזעזעת ששמורה לז’אנר סרטי אימה. רגע אחד היא מעלה את הילדים לסירה ואומרת להם “אל תדאגו, אמא רק עוזרת לכמה זקנים לעלות לסירה ומיד אחריכם” וברגע הבא, עושים עליה ערימת ילדים סופנית.

original-20867-1433125902-4
מי לעזאזל הזמין את האנדרטייקר לפרק של משחקי הכס?

למרות שזה היה נראה ככה לפי תנועות הידיים שלו, לא מדובר בהופעת אורח של האנדרטייקר במשחקי הכס בחלק האחרון של הפרק. הדמות של המהלך הלבן (בתמונה) כבר הופיעה בסדרה בעונה הקודמת כאשר העבירו אליו את התינוק של קראסטר. שמה של הדמות הוא ‘מלך הלילה’, והוא לגמרי גנב את ההצגה בסיומו של הפרק בסצנה מלאת אימה בה עמד על קצה המזח והחליף מבטים עם ג’ון, שנמלט ברגע האחרון תוך שהוא מביט המום במהלך הלבן, בזמן שהאחרון מקים על רגליהם את אלפי ההרוגים בקרב ומצרף אותם אל צבא המתים שלו.

nights-king

יש בסדרה מישהו יותר מבסוט מחאליסי?

כנראה שלא. הדמות של דיינריס קיבלה חיזוק משמעותי בדמות היועץ החדש שלה, הלוא הוא טיריון לאניסטר. הסצינה בה “שני ילדים נוראיים לשני הורים עוד יותר נוראיים” יושבים לדבר על המטרות שחאליסי סימנה והדרך שעברה עד אותה נקודה, בדרכה לשלוט בשבע הממלכות, היא אחת הסצנות המשובחות שראינו, כמו כן היא מתווה ברית מעניינת בין שתי משפחות שהיו יריבות מרות עד אותה נקודה.

השיבוץ של טיריון יחד עם חאליסי צפוי להעלות משמעותית את רמת הציפייה והדריכות של הצופים במעבר לסצנות בהן היא משתתפת, סצנות שהפכו בשתי העונות האחרונות למשעממות וקצת תקועות. כשמוסיפים למשוואה גם את ג’ורה, לאחר שחאליסי שברה שוב את ליבו ונמצא במצב שכבר אין לו מה להפסיד אחרי שנגע בו איש האבן, נראה שאנחנו הולכים לקראת התרחשויות מעניינות במיוחד בגזרה הזאת.

סנסה לא ידעה!! היא לא ידעה!!

סנסה אמנם לא היתה חלק משמעותי מהפרק, אך בכל זאת סיפקה רגע מעניין בו גילתה שהאחים שלה כנראה עדיין בחיים. ריק התוודה בפניה שלא הצליח למצוא את האחים שלה והילדים השרופים בווינטרפל היו ילדי איכרים. הוידוי הזה פותח דלת קטנה לגאולה ותיקון שת’יאון יכול לעשות, ומי יודע, אולי הוא עוד יגדל זוג ביצים ויבגוד ברמזי האכזר. מצד שני יכול מאוד להיות שלא.

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.
quiz whatsapp group banner

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...