9 עובדות אירוניות מטופשות שכנראה לא ידעתם ויעזרו לכם להיחלץ משתיקות מביכות

פקק תנועה כשאתה גם ככה מאחר, שלט “לא לעשן” בהפסקת הסיגריה שלך, 10 אלף כפות כשכל מה שאתה צריך הוא מזלג, לפגוש את נערת חלומותיך, ומיד אחר כך את בעלה. קצת אירוני, אתם לא חושבים? אי שם בניינטיז, הצליחה אלאניס מוריסט לתאר בדיוק מהי אירוניה במיטבה בלהיט הענק שלה Ironic, והזכירה לנו כמה חוקי מרפי תמיד שם כדי להזכיר לנו שלפעמים, הכל הולך עקום ובדיוק בניגוד לציפיות שלנו.

בדומה לשגרת החיים שלנו, גם ההיסטוריה רצופה אירועים אירוניים במיוחד, אירועים לא ממש משעשעים שהופכים די מצחיקים כשמכירים את הסיפור מאחוריהם. אספנו עבורכם 9 עבודות אירוניות מפתיעות שכנראה לא ידעתם עליהן, פרטי טריוויה מיותרים אך מעניינים שתוכלו לשלוף בשיחת הסלון הבאה שלכם במקרה ונתקעתם עם שתיקה מביכה או מחסור חריף בנושאי שיחה.

אף אחד לא יודע מי הגאון שהמציא את ברז כיבוי האש, המאפשר ללוחמי האש לחבר את הצינורות שלהם למאגר המים העירוני בכדי לסייע בכיבוי שרפות. הסיבה האירונית לכך היא העובדה שהבניין בו נרשמו פרטי הפטנט נשרף כליל עד היסוד בשנת 1836.

via GIPHY

לפני כ-30 שנה, בשנת 1985, אדם טבע למוות במסיבת ברכה. האורחים במסיבה: 100 מצילים שהתכנסו יחד לחגוג את הקיץ הראשון בו אף אדם לא מת מטביעה בברכות העירוניות בעיר ניו אורלינס.

via GIPHY

גרי פריימן, מי שהקים את אחד מאתרי ההיכרויות הגדולים והפופולריים בעולם Match.com, נזרק על ידי בת הזוג שלו לאחר שהיא התאהבה בבחור אחר שהכירה, אתם כבר ודאי מנחשים, באתר שלו.

via GIPHY

המונח היפופוטומונסטרוססקוויפדליופוביה (ואם אתם ממש מתעקשים על המינוח הלועזי – Hippopotomonstrosesquipedaliophobia) פירושו פחד ממילים ארוכות. לא היינו רוצים להיות הרופא שיבשר לפציינט שלו על הממצא הזה.

via GIPHY

לפני קצת יותר משנה, מת עץ זיכרון מיוחד לזכרו של חבר הביטלס והיוצר המוכשר ג’ורג’ האריסון לאחר שהזדהם, באופן מפתיע, על ידי חיפושיות טפיליות.

via GIPHY

פסל של ישו שוכב על ספסל הונח באחד המקומות המרכזיים בעיר אורלנדו, שם החוק אוסר על הומלסים לישון על ספסלים. ככה זה, כשאתה ישו, יש לך פריבילגיות מיוחדות.

via GIPHY

קונדומים עליהם הוצמד מסר הקורא ליחסים בהסכמה בלבד, חולקו בחינם לסטודנטים באחת האוניברסיטאות בקנדה. אלא שבמהרה, הסטודנטים התבקשו להחזיר את הקודנומים בדחיפות, או לחלופין, לזרוק אותם לפח, לאחר שהתגלה כי הסיכה שחיברה את הפתק לקונדום פגעה בו וחוררה אותו. עד היום לא ידוע אם התרחש בייבי בום בין כותלי האוניברסיטה תשעה חודשים מאוחר יותר.

via GIPHY

הלהיט הענק “אני כותב את השירים” של בארי מנילו, שכבש את המצעדים אי שם בשנת 1976, נכתב על ידי אדם בשם ברוס ג’ונסון.

via GIPHY

אדם תבע את ספר השיאים של גינס בגלל פגיעה בשמו הטוב לאחר שאנשי גינס העניקו לו במהדורה האחרונה של הספר את התואר “האיש שהגיש הכי הרבה תביעות אי פעם” עם מעל 10,000 תביעות שהוגשו על ידו.

via GIPHY

ג’ון סג’וויק, גנרל אמריקאי שהשתתף במלחמת האזרחים בארצות הברית בשנת 1864, נורה על ידי צלף ונהרג במקום אחרי שנעמד והרים את ראשו מעל התעלה בה התחבאו הוא ואנשיו, שניות ספורות אחרי שאמר להם שהם יכולים לעמוד כי”חיילי הקונפדרציה לא יוכלו לפגוע אפילו בפיל ממרחק כזה”.

via GIPHY

לייק לפטריה בפייסבוק