מקסים: קשיש בן 97 יוצר תמונות מרהיבות באמצעות הצייר של ווינדוז

האל לאסקה, קשיש בן 97 הידוע גם בכינויו ‘סבא’, עבד במהלך מרבית חייו בתור מעצב גרפי. כמה שנים לאחר שפרש ויצא לפנסיה, קנו לו בני משפחתו מחשב, והכירו לו לראשונה את תכנת הצייר שהיוותה חלק ממערכת ההפעלה חלונות 95, ומלווה את חלונות עד עצם היום הזה.

על אף העובדה שלאסקה סובל מעיוורון חלקי בעקבות מחלת ניוון מקולרי (Wet macular degeneration), מחלה שתוקפת בעיקר קשישים ומתבטאת באבדן ראיה במרכז שדה הראייה, הוא ממשיך לשבת שעות בכל יום מול הצייר ולהיעזר דווקא בחסרונות הגדולים של התוכנה, הפיקסלים.

היכולת לרדת לרזולוציית הפיקסלים מאפשרת להאל לייצר ציורים נהדרים וולהתמודד ליקויי הראייה ממנו הוא סובל. משפחתו של האל מדרבנת אותו, ועל אף גילו המופלג, הוא מדבר על האהבה שלו לציור בצייר בהתרגשות ובהתלהבות של מי שכל עתידו עוד לפניו., ואולי, כל עתידו אכן לפניו.

הסרטון “צייר הפיקסלים” הוא סרטון מאוד מרגש המוציא אל העולם את סיפורו הקסום של האל, שאיבד את אשתו לפני שנים רבות, ומאז מתעסק בעיקר בציור ובבילוי זמן עם משפחתו המקסימה. לאחרונה, הוצגו ציוריו בתערוכה מיוחדת בבית קשישים בסביבתו.


הסרטון אמנם מעט ארוך, אבל בהחלט שווה צפייה, ואם תישארו עד סופו, סביר להניח שהעיניים שלכם לא תישארנה יבשות. מקסים. הנה כמה מיצירותיו, כשיצירות נוספות מוצגות בסרטון ואפילו ניתנות לרכישה.

לייק לפטריה בפייסבוק