הקסדה שמראה את המציאות בהילוך איטי

מכירים את הימים העמוסים הללו בהם כל מה שהייתם רוצים זה שהחיים שלכם יעצרו לרגע? ההמצאה הבאה, היא אולי אחת ההמצאות הכי הזויות עם אופציה למטופשות שתפגשו בימי חייכם, אבל בתור מי שחוגג בדיוק היום את יום הולדתו השלושים וחווה משבר לא פשוט, ההמצאה הזו היא בהחלט סימן לאופטימיות עבורי.

כפי שניתן לראות בתמונה, מדובר בקסדה מטאלית, עם לוק מעט פסיכדלי, אך כצפוי, לא מדובר בקסדה רגילה. בחזית הקסדה מותקנת מצלמה המשדרת את התמונות אותן היא מצלמת למחשב קטן הממוקם בתוך הקסדה ושולט בתמונה אותה רואה המשתמש באמצעות מסך קטן המוצב מול עינו בתוך הקסדה. המחשב מעבד את התמונה, ומשדר אותה בהילוך איטי לחובש הקסדה, כך שברגע אחד, העולם מאט את הקצב, ומתחיל לנוע לאט.

עוד בפטריה: קסדת אופניים בלתי נראית

הרעיון לאבטיפוס המוזר הזה, נולד על ידי הסטודנט לורנץ פוטסט, הלומד קורס עיצוב אינטראקטיבי באוניברסיטה לאמנות בברמן שבגרמניה. לאחר סיום הקורס המשיך לורנץ לפתח את ההמצאה שלו עד שהגיע לדגם הראשוני המוצג בסרטון.

כמובן, הקסדה המרגיעה הזאת, מעוותת את תפישת המציאות, ובכל שימוש בה מצטבר פער בין מה שהמשתמש רואה, לבין מה שקורה בזמן אמת במציאות. כדי להתגבר על פער הזמן, מצוייד המשתמש בשלט אלחוטי באמצעותו ניתן לשלוט על התמונה, ולהריץ את המציאות קדימה או אחורה. מדובר אמנם בהמצאה לא ממש פרקטית הן מבחינת העיצוב והן מבחינת עיוות המציאות, אך למרות זאת, די משעשעת ומאפשרת לתפוס פריימים מגניבים המתרחשים לנגד עיניכם בהילוך איטי.

לא הייתי מהמר על כך שהקסדה הזאת תגיע לחנויות בקרוב, אבל בהנחה שכן, ובאם המחיר יהיה סביר, הייתי קונה אחת כזאת לעצמי, כדי להעביר את החיים טיפה יתר לאט. צפו בסרטון.


 

 

לייק לפטריה בפייסבוק