פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

האם תצליחו לענות נכון על החידה שילדים מתחת לגיל 10 פותרים תוך מספר שניות?

הביטו באוטובוס הצהוב המופיע באיור הבא. האם תוכלו לקבוע על בסיס התמונה לאיזה כיוון הוא עומד להתחיל לנסוע, בהנחה שהוא נוסע קדימה ולא ברוורס?

החידה הזאת אמנם לא חדשה, אבל התפרסמה השבוע במסגרת פרומו לקראת פרק חדש בסדרה “משחקי מוח” של נשיונאל ג’אוגרפיק, והצליחה לשגע את הרשת בימים האחרונים. מה שמוסיף שמן למדורה, הוא הנתון הסטטיסטי הבא: 80 אחוז מהילדים מתחת לגיל 10, מצליחים לענות עליה תוך שניות בודדות, בעוד אנשים בוגרים מתקשים יותר למצוא פתרון.

התשובה מופיעה מתחת לתמונה, כך שאתם מוזמנים לקחת לעצמכם כמה שניות לנסות ולפתור אותה לבד לפני שאתם נחשפים לפתרון.

 

אז כפי שחלקכם הבינו, הרמז לפתרון החידה טמון בעבודה שהדלתות של האוטובוס אינן מופיעות בתמונה, כלומר, הן ממוקמות בצידו האחורי של האוטובוס. המשמעות – כיוון הנסיעה של האוטובוס הוא שמאלה בהנחה שמדובר בישראל (הנהג תמיד ממוקם בצד הנגדי לדלתות). כמובן, אם מדובר באוטובוס שנוהג ברחובות לונדון או כל מדינה אחרת בה נוהגים בצד שמאל, כיוון הנסיעה שלו הוא ימינה.

אז למה ילדים מפצחים את החידה במהירות? על פי חוקרים באוניברסיטת לונדון, התשובה טמונה ביכולת השיפוט והסקת המסקנות השונה בין ילדים ומבוגרים. ילדים משתמשים ברמז החזותי הראשון שקופץ מול עיניהם, כך שלעיתים הם אמנם קולטים דברים בצורה שגויה, אבל עונים הרבה יותר מהר. אנשים בוגרים לעומת זאת, מנסים לאתר כמה שיותר רמזים חזותיים וחושיים כאלו לפני שהם מספקים תשובה.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...