יצירתי: תרומת דם ב 360 מעלות

אחת הקלישאות השחוקות ביותר בעולם הפרסום היא שכדי למשוך את תשומת ליבם של העוברים ושבים עם מודעה פרסומית חייבים לחשוב מחוץ לקופסה, על אחת כמה וכמה כשמדובר בקמפיין עידוד הציבור לתרומות דם. מסתבר שבברזיל בכל שתי דקות יש אדם נוסף שזקוק לעירוי דם, אך מלאי הדם נמצא במגמת ירידה עקב תרומות דם מעטות יחסית. חברת הפרסום  שקיבלה את הקמפיין ידעה שהמודעה שתעצב תהיה חייבת להיות מסקרנת ומושכת עין.

לשם כך יצרו פרינט מגניב במיוחד הנקרא The 360º Blood Poster.  המודעה נראית במט ראשון כמו שעון חול בצורת לב מלא דם. על גבי הפוסטר נכתב: “תרום דם ותמלא חיים בתקווה” עם כיתוב “סובב” בכדי שהצופים יהפכו את הפוסטר והדם ישפך מהלב המלא אל תוך הלב הריק הפוסטרים נתלו בחדרי המתנה של מרפאות ברחבי העיר פרנמבוקו שבברזיל ונוצרו כך שכמו קלפי משחק, הם נראים אותו דבר גם אם מסובבים אותם. הסרטון הבא מספר על בעית מנות הדם בברזיל ומציג את תהליך יצירת הפוסטר ואת תגובותיהם של אנשים שהבחינו במודעה הנהדרת והמקורית.

כידוע, גם בישראל אין עודף מנות דם, ורבים מבני משפחתם של חולים המאושפזים וזקוקים למנות דם מתבקשים לתרום בעצמם כדי למלא את החסר. אם עוד לא תרמתם דם השנה, אתם מוזמנים לברר היכן ממוקמת נקודת ההתרמה הקרובה למקום מגוריכם. תרומה מצילה חיים.

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק