מבריק: פרסומת אדירה לחברת אוטובוסים

התחבורה הציבורית בישראל לוקה בחסר בלשון המעטה. הרכבות מאחרות ולא אמינות, האוטובוסים חמים ומפוצצים, והרכבת הקלה בירושלים, בירושלים. בחברת האוטובוסים הגדולה בישראל למשל, תמיד סיפרו לנו בפרסומות, כי טוב שההגה בידיים של אגד, וכמה כיף לסוע בשקט ובשלווה בקוי האוטובוס של החברה. לונג שוט, אוטובוס נוסע בערבות ירוקות, המזגן דולק, הנוסעים מאושרים, זה פחות או יותר הקונספט. כמו שאומרים: אל תתנו לאמת להרוס לכם סיפור טוב.

בחברת האוטובוסים הדנית Midttrafik לעומת זאת, לוקחים את עצמם קצת פחות ברצינות ויודעים שאוטובוס הוא בסה”כ אוטובוס, לא משנה כמה ננסה ליפות את המציאות. הפרסומת החדשה של החברה, מציגה בהקצנה מבריקה וקורעת מצחוק את חווית הנסיעה באוטובוסים המשוכללים של החברה.

כן כן, לא מדובר בסתם אוטובוסים, אלא באוטובוסים מיוחדים בהם לכל כסא מותקן כפתור מיוחד שלחיצה עליו מדליקה נורת STOP המסמנת לנהג לעצור, ניתן לבחור בין שני מצבי נסיעה: עמידה וישיבה, וכמובן, גולת הכותרת, ניתן אפילו להסתכל מהחלון. הנוסעים המשולהבים מחכים לאוטובוס בקוצר רוח בתחנה, ונלחמים זה בזה כדי לעלות ראשונים ולזכות בחווית הנסיעה המושלמת ומתנהגים באוטובוס כאילו מדובר בחוויה של מליון דולר.

הומור עצמי הוא תמיד דבר טוב, ויהיה נחמד לראות גם בהפסקות הפרסומות המקומיות מותגים שלא הולכים עם הזרם, ומפרסמים את עצמם בדרך מקורית ומשעשעת, שלא גורמת לצופה להרגיש שמרמים אותו. הרי בסופו של יום, כל אחד מאיתנו חיכה לפחות פעם אחת בחיו לאוטובוס בשעת בוקר הומת אדם, והעביר נסיעה של שעה בעמידה מעייפת כשראשו טמון בבית שחי של עובר אורח, ואף פרסומת לא תשנה את זה.

באמצעות “החיידק”.

לייק לפטריה בפייסבוק