תודה לך אמא, עכשיו תכיני אוכל

אנחנו קרובים מתמיד, פחות ממאה ימים, לאולימפיאדת לונדון שתיפתח בחודש יולי. כצפוי, זוהי העת בה יתחיל להציף את המסכים שלנו, ואת המדיות החברתיות, ג של פרסומים המנסים לתפוס טרמפ על המשחקים האולימפיים. בפרוקטור אנד גמבל (P&G), ענקית מוצרי הצריכה העולמית מצאו דרך מקורית לנצל את הבאז האולימפי ולהעביר את המסר שלהם מכיוון קצת שונה.

הסרטון המרגש, בן 2 דקות, מציג בפאסט פורוורד את סיפורם של מספר ספורטאים, מהילדות, דרך ההתבגרות ועד הגעתם לגדולה בספורט בו הם מתמחים. הפרסומת מציגה את הקשיים, האימונים המפרכים, הנסיעות, ההשקעה וכל האלמנטים ההופכים ספורטאי לספורטאי גדול. בכל אחד מהשלבים הללו, מי שנמצאת שם כדי ללות את התהליך היא כמובן אמא. היא שם כדי להעיר אותם בבוקר, להכין את ארוחת הבוקר, להסיע, ללוות לאוטובוס, לצפות באימונים, לעודד ולנחם. הסרטון מסתיים במסר החביב “העבודה הכי קשה בעולם, היא גם העבודה הכי כיפית בעולם” כשהמשפט כמובן מתייחס למקצוע האמהות. הקמפיין שמטרות לומר תודה לכל האמהות אי שם, מלווה גם בעמוד פייסבוק ייעודי, בו אתם מוזמנים לתת לייק ולהביע את הערכתכם לאמהות. חצי מליון אנשים כבר עשו את זה.

הפרסומת מרגשת, מרתקת ועשויה היטב, והיא ללא ספק ראויה למעל מליון הצפיות שלה. אולם, אי אפשר שלא מעט להתעצבן, לנוכח העובדה שלפחות על פי הפרסומת, כנראה שאבא שיחק פוקר עם החברים, בכל אחד מהרגעים החשובים של הילדים שלו. הרי מה לאבא ולספורט? גברים מעדיפים בגדים וטיפוח, ואם היו יכולים היו משכנעים את ילדיהם לעסוק במקצוע אמתי כמו חשמלאי או נגר. נכון, מעט קטנוני, ובכל זאת ראוי שייאמר.


לייק לפטריה בפייסבוק