הפרסומת התאילנדית המרגשת הזאת תמיס לכם את הלב

“האם תהיתם אי פעם, אם בחיים שלכם יש את מה שאתם רוצים בדיוק? למה יש אנשים שיש להם המון כסף… אבל עדיין אין אושר? סרטון זה אינו התשובה, אבל הוא עשוי להיות נקודת התחלה עבורכם כדי לעשות משהו, כדי למצוא את התשובה בעצמכם.”

הטקסט הזה, המופיע בתיאור סרטון הפרסומת הבא ביוטיוב, נכתב בתאילנדית במקור, ומאחר וחוץ מעיניים מעט מלוכסנות אין לי שמץ של קשר לתאילנד ולשפה התאילנדית, נאלצתי בעוונותיי להעביר לכם את הטקסט כפי שגוגל טרנסלייט החליט לתרגם אותו. שיפרתי כמובן, ומניחה שהגעתי מספיק קרוב לכוונת המשורר, מה שלא היה מאוד קשה עקב הבנאליות האימתנית של הטקסט.

מה שכן, על אף שיצא לנו להתקל גם בארץ בכמה פרסומות מאותו סגנון ‘עשוי-טוב-מנגן-על-הרגש’, בדרך כלל של חברות הסלולאר ודומיהן, יש לומר שהפרסומת הזאת עובדת הייטב, לפחות ביחס לטקסט הלעוס שמתאר אותה.

אולי זו השפה הזרה, התרבות האקזוטית ומלוכסני העיניים היפים המופיעים על המסך, שגורמים לצופה להתמכר לרגעי השמאלץ הללו, אך אין מה לומר, עדיין קשה להמלט מהקיטשיות נוסח החייל שחוזר הביתה של סלקום, ובשני המקרים, הפורמט הוא לגלות רק בסוף שבכל הזמן הזה בו בהית בסרטון והתרגשת מול המסך, בעצם מכרו לך ביטוח חיים.

עוד נקודה לזכות הפרסומת היא הווייס אובר והטקסט שלו, שדווקא מאזנים קצת את הקיטשיות לטעמי. אבל שוב, אולי זו רק האקזוטיקה. וזה שהבחור די חתיך וחמודי. ויש כלבלבון. בקיצור, מוזמנים לשפוט בעצמכם.

אלינור שריקי היא קופירייטרית ובזמנה הפנוי עושה טוויטר, אינסטגרם, מוזיקה, רדיו ובעיות. קליק לפייסבוק
אלינוריגבי

לייק לפטריה בפייסבוק