איך הצוות של סטופ טרמיט פותר לכם את בעיית הטרמיטים?

כדור הארץ הוא כידוע הבית לא רק של המין האנושי, אלא גם של אינספור חרקים. על-פי הערכות שונות יש בין 6,000,000 ל-10,000,000 סוגי חרקים, שאת רובם אנחנו עדיין בכלל לא מכירים. מבין אלה שכבר הצלחנו לזהות, אחד המינים המזיקים ביותר הוא הטרמיטים – גם בגלל שרהיטים ותשתיות שונות בבתים שלנו הם הארוחה שלהם,  גם בגלל התיאבון העצום שלהם וגם בגלל קצב ההתרבות המאוד מהיר של החרק הזה.

אבל לבעיה הקשה מאוד יש גם פתרונות. חשוב להדגיש שלא כל מדביר יודע להתמודד עם החרקים זוללי העץ, ולכן חשוב להזמין מומחים בתחום שכבר צברו ניסיון רב ספציפי לגבי הדברת טרמיטים בבית – הצוות של סטופ טרמיט יעזור לכם להיפטר מהחרקים ולמנוע נזקים חמורים.

הדברת טרמיטים
Credit: Pexels

אבחון מקיף

השלב הראשון של הדברה מקצועית נגד טרמיטים הוא תמיד אבחון יסודי ומקיף של חומרת הבעיה. הצוות המיומן מאוד של סטופ טרמיט יזהה את כל המקומות שבהם נמצאים החרקים הזעירים, גם בתוך הבית וגם מחוצה לו (למשל בחצר), גם אם הם מתחבאים בעומק האדמה. בהקשר זה כדאי לדעת שהטרמיטים מתאפיינים ברמת שיתוף פעולה גבוהה במיוחד ביניהם, ויודעים להזהיר את כל חברי וחברות המושבה מפני סכנה – ואז להתחפר גם בעומק של 5 מטרים בתוך הקרקע.

מרכיב נוסף באבחון הוא לזהות את סוג הטרמיטים. בארץ ישנם 3 סוגים עיקריים: הטרמיטים הננסיים שחיים באדמה (אחד מסימני ההיכר הבולטים שלהם הוא תעלות הבוץ שהם חופרים כדי להגיע ממקום למקום), הטרמיטים המרושתים שמקננים בתוך עצים (ועלולים להגיע מהם גם אל הבתים), והטרמיטים הסיניים (בעלי הצבע הבהיר בניגוד לצבע הכהה של שני הסוגים הקודמים). לאחר האבחון אפשר לעבור לשלב הבא של הדברת טרמיטים והוא בלימת המתקפה שלהם ומעבר למתקפה נגדם.

שיטות הפעולה נגד הטרמיטים

המאבק נגד הטרמיטים מורכב ומחייב בדרך כלל שילוב של מספר פעולות. זו גם הסיבה שבגללה נדרש ריסוס טרמיטים מקצועי – ריסוס ביתי פשוט גורם לחרקים להסתתר עד לסיום הפעולה, ולחזור כשהשטח שוב בטוח.

בכל מקרה, על-מנת שלא ייגרמו נזקים חמורים לקירות, רהיטים, משקופים וכו’, יתבצעו גם פעולות מנע וגם פעולות התקפיות. דוגמה לפעולת מנע היא יצירת מחסום שיבלום את הגעת הטרמיטים מהחצר אל הבית, אם התגלו חרקים אלה בגינה. מחסום יעיל מבוסס על חומרים כימיים רבי עוצמה, ולכן רק מדביר בעל רישיון מטעם המשרד להגנת הסביבה יכול להשתמש בהם.

פעולות התקפיות הן למשל קידוח חורים במשקופים והחדרת החומר שקוטל את החרקים זוללי התאית וחובבי העץ. ישנם גם מקרים שבהם נדרשת פעולה שנקראת איוד (החדרת גז שקוטל את הטרמיטים). עוד שיטה להתמודד עם טרמיטים בקיר היא צביעתו עם תערובת כימית שיש בה חומר מיוחד שמחסל אותם.

הניסיון הרב של סטופ טרמיט והיושרה המלאה של הצוות מבטיחים בחירה אופטימלית של שיטות הפעולה, ובהתאם סילוק המפגע החמור ושקט נפשי אמיתי עבורכם.

צריכים הדברת טרמיטים? פנו למומחים של סטופ טרמיט

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק