גלי מחאה חדשים? תנובה מאבדת שליטה בעמוד הפייסבוק

לפני כשבוע הפטריה עדכנה אתכם בקפמיין החדש של תנובה , נראה היה שהחברה מנסה להרים את הראש, אחרי מהומות המחאה החברתית, עם שתי פרסומות חדשות. מסתבר שלא היינו צריכים להמתין יותר מדי זמן עד שהציבור שוב חטף את הסעיף על ענקית החלב. בימים האחרונים עמוד הפייסבוק של תנובה הפך לשדה קרב. ה”חברים” בעמוד הפייסבוק של תנובה משתלחים בחברה במספר זירות: הראשונה היא סרטון לא ממש חדש בו נחשפים הגולשים למה שנראה כמו שטיפת מוח נגד שימוש בחלב מרופאים/פרופסורים/עיתונאים ועוד המסבירים כי החלב מזיק לגוף הרבה יותר מאשר עוזר לו ובונה אותו, כפי שמציגות לנו את המציאות המדומה חברות מוצרי החלב המונעות מאינטרס כלכלי מובהק.הזירה השניה והחדשה יותר שמפנה הרבה חיצים של זעם היא השתלשלות האירועים בכל הנוגע לעיצומים של עובדי תנובה המשבשים את תהליך השיווק של מוצרי החברה ומונעים הפצה של מוצרי יסוד כמו קוטג’ יוגורטים וכדומה למדפי החנויות.  במהלך הסוף שבוע פורסם ב Ynet שבגלל עיצומי עובדי תנובה והקיפאון במו”מ בין ההנהלה לעובדים נראה כי תנובה תיאלץ לשפוך טונות של חלב לים (!!).  כן אתם קראתם את זה נכון – לים. בכל יום מגיעים לתנובה מיליוני ליטרים מהרפתות, אם אכן תהיה שביתה בתנובה, ומיום שני, לא יתנו למשאיות להיכנס ולא תהיה ברירה, אי אפשר להשאיר חלב יותר מכמה שעות במיכלית והוא ילך לים. את החליבה של הפרות אי אפשר להפסיק אז לפחות שהדגים ייהנו קצת. חבל שתנובה לא חושבת לתעל את שפיכת החלב המוקדמת שלה (לים) לכיוונים קצת יותר יצירתיים כמו עזרה לנזקקים. אותם נזקקים ככל הנראה לא צפו בסרטון שהוצג כאן בפוסט, והם ישמחו לקבל את החלב הזה אליהם.

 האמת היא שאני בעיקר מרחם על מנהלי עמוד הפייסבוק של תנובה בימים אלו. לא מדובר על איזה מומחה חלב שיודע בדיוק איך לענות וכיצד להפריך את הטענות האולי מוצדקות אולי אגדות אורבניות שמוטחות מסרטוני האנטי חלב המוצגים לראווה בעמוד הפייסבוק של תנובה.  נכון לרגע זה ההתמודדות עם “זריקת הביצים” על העמוד היא בהכוונת הגולשים לתנובה notes שם מחכים לכם שלל עמדותיהם של האקדמיה האמריקאית של רופאי הילדים, משרד הבריאות האמריקאי ומשרד הבריאות הקנדי בנושאי צריכת חלב (זהירות ספויילר – הם בעד החלב).
אז כרגע מטאטאים את ה”ליכלוך” שנמצא בעמוד מתחת לשטיח ומקווים שיעבור זעם… אך נראה שהזעם רק מצטבר וגובר מיום ליום.  אז נכון, אין ספק שנוכחות במדיה החברתית הינה כלי חשוב במציאות של 2012. המדיה החברתית בכלל ופייסבוק בפרט מהווה אמצעי לשמור על קשר עם הלקוחות שלך, לאתר בעיות עוד לפני שהן מציפות את פני השטח ולתת ערך מוסף לאוהדי המותג. כרגע, נראה כי התועלת היחידה שמפיק עמוד הפייסבוק של תנובה עבור הגולשים היא לא יותר מבמה עבורם, לירוק לתנובה בפרצוף. עצוב עצוב.
למעבר לעמוד הפייסבוק של תנובה – קליק

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק