קמפיין הפייסבוק של תלמה שהצליח לעצבן את הספארי

בחברת תלמה השיקו לאחרונה בעמוד הפייסבוק שלהם את פעילות “מילון לאימהית מדוברת” החביבה, במסגרתה מציגים בתלמה באמצעות איורים משעשעים את הפירושים האמיתיים מאחורי משפטים שילדים אומרים כשירות לאמהות המבולבלות. בנוסף קוראים בתלמה לאמהות להציע משפטים חדשים למילון וכמובן, את התרגום שלהם לאותם משפטים.

בקושי שבועיים עברו מאז נפסלה לשידור פרסומת “מיני כריות” של תלמה שהצליחה לעורר את זעמם של הצופים והגולשים בטענה לסקסיזם ותוכן לא הולם, והנה, גם הקמפיין הזה של תלמה הצליח לעצבן חלק מהגולשים, ובמיוחד את שגית הורוביץ, דוברת הספארי ברמת גן.

תלמה ספארי
התמונה המדוברת מתוך קמפיין “אמהית מדוברת” של תלמה

באחד העמודים במילון של תלמה נכתס המשפט “איזה כיף היה עם סבא בספארי” כשלצידו התרגום ל”אמהית”: איזה כיף היה לתת לקופים את הסנדביץ’ שהכנת לי ולאכול במקום זה ארטיק מהקפיטריה”. כל מי שביקר בספארי או בגן החיות מכיר את השלטים הקוראים במפורש לא להאכיל את בעלי החיים, ובספארי חוששים כי פרסום מהסוג הזה עשוי לחנך ילדים והורים בצורה שגויה.

שגית כותבת בעמוד הפייסבוק שלה:

תלמה ספארי סטטוס

בנוסף, מסרה הורוביץ לאתר מזבלה את הדברים הבאים:

“מעבר לכך שהאכלת בעלי החיים במזון מתועש ואפילו מזון ביתי שאינו תואם את תזונת בעלי החיים פוגעת בהם מאוד, אנחנו מאמינים כי החינוך מתחיל דווקא בשמירה על הכללים. האכלת בעלי החיים באופן לא מאוזן, פוגעת בהם מאוד ועלולה לגרום להם למחלות ובעיות קשות. בעבר מספר בעלי חיים נפגעו עד כדי מוות, בעיקר כתוצאה משקיות של חטיפים. אך מעבר לזה גם השמנת יתר אינה בריאה לבעלי החיים וללא ספק אם יאכלו כריכים שיזרקו לחצרות בריאותם תיפגע”.

“בנוסף, זריקת מזון עלולה לגרום למריבות עקובות מדם. אז איך קורה שחברת תלמה, מחליטה להעלות קמפיין שתוכנו מתבסס על כך שכדאי לבקר בספארי אבל את הסנדביץ’ עדיף לזרוק לקופים ובמקומו לאכול ארטיק?? אנחנו שמחים שתלמה מעודדת ביקור בספארי ונשמח עוד יותר אם ישקיעו עוד קצת מחשבה בקמפיינים, כדי שהילדים של היום יהיו המבוגרים האחראים והמחנכים של המחר, יתעשתו ויסירו את הקמפיין המדובר לאלתר”.

כאמור, המיני פרשייה הזאת מתווסת לסערת פרסומת מיני כריות שנפסלה לשידור, ויוצרת חזית נוספת בין תלמה לגולשים, ובמקרה הזה, בין תלמה לספארי. את הגולשות השאירה את ההודעה הבאה על קיר החברה:

תלמה תגובה

אין ספק שפעילות “מילון אמהית מדוברת” של תלמה היא מקסימה ונחמדה מאוד, ומדובר כאן בפשלה קטנה יחסית שניתן לתקנה בקלות ונעשתה ככל הנראה בתום לב ובלי כוונת זדון כלפי בעלי החיים, אך בתלמה חייבים להיות עירניים יותר בפרסומים שלהם כדי למנוע מצבים לא נעימים כאלה בעתיד.

בתלמה מסרו בתגובה: “הפעילות “המילון לאימהית מדוברת” הינה הומוריסטית ובאה להציג באופן מבדר את ההבדל בין מה שילדינו אומרים לבין כוונתם האמיתית. אנחנו מודים לכם שהפניתם את תשומת ליבנו לבעייתיות בעניין הדוגמא שהצגנו בעמוד הפעילות שלנו ואנחנו מסירים אותה כעת.”

באמצעות מזבלה

לייק לפטריה בפייסבוק