פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מפחיד: סרטון מצמרר מדגים מה קורה לחבר’ה צעירים שדעתם מוסחת בזמן הנהיגה

כמה פעמים מצאתם את עצמכם נוהגים ברכב שלכם וחוטאים בהצצות חוזרות ונשנות לנייד שלכם בניסיון לקרוא את ההודעה האחרונה בקבוצת החבר’ה בוואטסאפ או לבדוק איזה משהו קטן באינטרנט? למרות שבשיחות עם חברים ומשפחה אנחנו אוהבים לשקר לעצמנו ולהשוויץ בכך שאנחנו מאוד מקפידים שלא להתעסק עם הנייד בנהיגה, האמת ברורה – הסחות הדעת הפוטנציאליות ברכב קיימות בלי סוף ומצליחות להכניע אותנו פעם אחר פעם, בין אם מדובר בטלפונים או החלפת תחנות ברדיו, מוזיקה שגורמת לנו להשתולל ולאבד ריכוז, איזה נהגת יפה או בחור חתיך ברכב ליד ועוד שלל גורמים מסכני חיים.

סרטון חדש ומצמרר שיצר ארגון AAA (אגודת הרכבים באמריקה) מצליח להדגים את כמה מוסחת דעתנו במהלך הנהיגה באמצעות אוסף סרטונים מלחיצים ומדהימים שצולמו ממצלמות רכבים של צעירים שהיו מעורבים בתאונות קלות עד בינוניות בשנה החולפת. הסרטון מציג מסך מפוצל כשבצד אחד ניתן לראות את הנהגים ובצד השני את מה שקורה בכביש כאשר כל הסרטונים המוצגים הם אמתיים לגמרי ונלקחו מתוך מצלמות הרכבים של אותם נהגים צעירים שהיו מעורבים בתאונות.

לא תראו בסרטון הזה דם, התרסקויות קשות או פציעות חמורות, אבל מה שכן תראו היא הוכחה לכך שכל הסחת דעת קטנה, גם אם נראית לכם חסרת חשיבות, יכולה לגרום לכם לאבד את השליטה על האוטו ובמקרים קיצוניים, גם על החיים שלכם. יותר מכל סרטו הפחדה אחר, המקרים הללו בהחלט עשויים לגרום לכם לחשוב פעמיים בפעם הבאה שאתם מורידים את העיניים מהכביש, לא משנה מאיזו סיבה ולא משנה םא אתם צעירים, או אנשים בוגרים. מוזמנים לשתף גם את החברים.

חוקרים שצפו במעל 1700 סרטונים כאלה, בדקו מה קרה לנהגים הצעירים ב-6 השניות שקדמו לתאונה. המסקנות היו ברורות: ב-58 אחוזים מהמקרים הסחת דעת היא זו שגרמה לנהג לאבד שליטה על הרכב. בנוסף, הסחת הדעת הייתה זו שגרמה לתאונה ב-89 אחוזים מתאונות שכללו סטיה של הנהג מהכביש וב-76 אחוזים מתאונות בהם נהגים התנגשו בחלק האחורי של הרכב שנהג לפניהם.

quiz whatsapp group banner

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...