פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מחקר חדש מראה שהליקוקים והנשיקות של הכלבים שלכם תורמים למערכת החיסונית

אם אף פעם לא גידלתם כלב, ודאי מצאתם את עצמכם לא פעם מזועזעים ונחרדים מכמות החיבה המוגזמת שמפגינים בעלי כלבים כלפי חיות המחמד שלהם. אם אתם בצד השני לעומת זאת, סביר להניח שגם אם תכחישו זאת, אתם מנהלים עם הכלב שלכם מערכת יחסים רומנטית הכוללת ליטופים, חיבוקים, שינה משותפת ואפילו נשיקות עם לשון. הקרבה הזו אולי דוחה אנשים מסוימים, אבל אם אתם בעלי כלבים ודאי תשמחו לשמוע שהקרבה הזאת בינכם כנראה עושה רק טוב לבריאות שלכם.

חוקרים באוניברסיטת אריזונה מתחילים לעבוד בימים אלה על מחקר חדש שיבדוק אחת ולתמיד האם הבקטריות שנמצאות אצל כלבי מחמד מעודדים התפתחות של מיקרואורגניזמיים חיוביים בגוף האדם, מספיק בכדי לגרום לירידה משמעותית בגירויים, אלרגיות התעטשויות ועוד.

Credit: Pixabay

לאורך השנים נערכו מחקרים רבים שמצאו כי בעלי כלבים סובלים פחות מתופעות כמו לחץ וחרדה והסיכוי שלהם לחלות במחלות לב נמוך יותר. אלא שכעת החוקרים מאמינים – כלבים משדרגים את המערכת החיסונית שלכם – והם נחושים להוכיח את זה.

במסגרת המחקר מגייסים החוקרים אנשים בני 50 ומעלה שלא חיו עם כלב בחצי השנה האחרונה. אל המשתתפים במחקר יצוות כלב לתקופה של שלושה חודשים, בסיומה יבצעו החוקרים סדרת בדיקות ביניהן דגימות עור, בדיקות דם ומעקב אחר חיידקי המעיים והמערכות החיסוניות שלהם.

“אנחנו חיים בצוותא עם כלבים כבר אלפי שנים אבל אף אחד לא באמת מבין מה יש ביצורים המתוקים הללו שגורם לנו להרגיש כל כך טוב בסביבה שלהם”, אומרת קים קלי, אחת החוקרות שמנהלות את המחקר. “האם זו העובדה שהם פרוותיים וחמודים ואנחנו פשוט אוהבים ללטף ולפנק אותן או שיש שם משהו אחר שאנחנו לא שמים לב אליו שצומח מתחת לעור? השאלה בסופו של דבר היא האם הקשר בין כלבים לבני אדם כבר נכנס אל תוך הגוף שלנו”.

Credit: Pixabay

מחקרים דומים שנערכו בעבר הראו שאכן, כלבים חולקים מעט מהבקטריות שלהם איתנו הבעלים לאורך הזמן, ואנשים שחיים במחיצתם של כלבים אכן מכילים כמויות גדולות ומגוונות יותר של בקטריות בגוף שלהם. לפני שאתם נכנסים לפאניקה, אל דאגה. החשיפה לכמות גדולה יותר של מיקרובים מסייעת לבניית מערכת חיסונית טובה ועמידה יותר בעקבות החשיפה לגורמים מזיקים במינון נמוך, ופיתוח היכולת להתמודד איתם.

“אנחנו משוכנעים שכלבים עשויים לתפקד ממש כמו חומרים פרוביוטיים ולחזק את הבקטריות “הטובות” שנמצאות במעיים שלנו, בקטריות שיש להן חשיבות מכרעת על המצב הבריאותי המנטלי והפיסי שלנו” מוסיף ד”ר צ’ארלס רייסון, מנהל המחקר.

בשורה התחתונה, בפעם הבאה שמישהו מעיר לכם שאתם מגעילים אחרי שהכלב שלכם הציף אתכם בליטר של רוק עם מסע ליקוקים מכף רגל ועד ראש ומילא אתכם בשערות, פשוט תציעו לו להצטרף לחגיגה ולהתפלש גם הוא בחיידקי הקסם של הכלב האהוב שלכם. וכמובן, שיהיה לבריאות.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...