פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

המורה הזה לימד את התלמידים שלו לקח לחיים בדרך יצירתית במיוחד

מורה טוב הוא כזה שמצליח לרתק ולעניין את הכיתה שלו, גם כשהוא מדבר על נושאים משעממים. את הסיפור הבא, פרסם אחד מחברי המערכת באתר באזפיד, שמספר  איך פעם נתקל במורה שניסה להסביר לתלמידיו מהי פריבילגיה, זכות-יתר אם תרצו, ועשה זאת בדרך מעניינת במיוחד. בין אם הסיפור באמת קרה או לא, חייבים להודות שמדובר באנאלוגיה מעניינת ובמסר הגיוני. אם אתם במקרה מורים, הנה דרך נהדרת להרוג רבע שעה מהשיעור.

תחילה, חילק המורה לתלמידיו דפי נייר משומשים וביקש מהם לקווצ'ץ אותם ולהפוך אותם לכדור נייר. נשמע כמו בזבוז מוחלט של נייר, אבל יש מטרה לכל העניין הזה.

מורה וותלמידים 1

לאחר שהתלמידים מילאו את ההוראה, הציב המורה את הפח שהיה פינת הכיתה, במרכז החדר מול התלמידים.

מורה וותלמידים 2

ואז הוא הסביר: "נניח שאתם אזרחים במדינה פיקטיבית כלשהי. אתם, התלמידים, מייצגים את האוכלוסיה במדינה הזאת ולכל אחד מכם יש את הצ'אנס להעשיר את חייו ולהתקדם למעמד גבוה יותר בחברה. אלא שכדי לעשות זאת, תצטרכו לבצע את המשימה הבאה.

מורה וותלמידים 3

כדי להתקדם במעמד שלכם, עליכם לזרוק את כדור הנייר שהכנתם לתוך הפח. קלעתם? התקדמתם. לא קלעתם? נשארתם במעמד שלכם. כמובן, לאף אחד אסור לזוז מהכסא בזמן ביצוע הזריקה.

מורה וותלמידים 4

חוקי המשחק המפלים גרמו למרמור בקרב יושבי השורות האחוריות שטענו ובצדק, כי ליושבים בשורות הראשונות יש סיכויים גבוהים יותר להצליח לקלוע. מתחילים להבין את המטאפורה? נהדר.

מורה וותלמידים 5

בסופו של דבר, כצפוי, יושבי השורות הראשונות שנהנו מהקרבה לפח קלעו ברובם את הניירות לתוכו בזמן שרק חלק קטן מהיושבים בשורות האחוריות החמיצו.

מורה וותלמידים 6

אם תהיתם, התלמידים שקלעו לא קיבלו בפועל בפרס או שדרוג במעמד החברתי, אבל כן זכו לשמוע את המסקנות החשובות מהמורה: "ככל שאתם קרובים יותר לפח, הסיכויים שלכם גבוהים. ככה בדיוק נראית פריבילגיה. שמתם לב שאיש מהיושבים בשורה הראשונה לא התלונן על הגינות? בהשוואה לחברה שלנו, בקרב היושבים מקדימה יש סיכוי הרבה פחות סביר שהם יכירו ויעריכו את הפריבילגיה והאפשרות להצליח אתה נולדו. כל מה שהם יכולים לראות זה שני מטר קדימה, ואיך הם משיגים את המטרה".

מורה וותלמידים 7

"התפקיד שלכם בתור סטודנטים המקבלים חינוך, הוא להיות מודעים לפריבילגיות שלכם, ולהשתמש במיוחד זו הספציפית הנקראת חינוך. כדי שתוכלו להשיג דברי םגדולים בעתיד, וכל זה בזמן שאתם זוכרים שיש מאחוריכם גם את השורות האחוריות"

מורה וותלמידים 8

***

הסיפור והתמונות נצפו כבר מליוני פעמים ביממה האחרונה, ועוררו דיונים רבים בקרב הגולשים שבעיקר התווכחו ביניהם על רמת הפלצנות של הסיפור הזה, ועל נכונות ואמיתות המסר שלו. לא מאמינים כמה אפשר לחפור על העניין הזה? הנכה התגובות בעמוד הפייסבוק של באזפיד.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...