פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

3 טרנדים חמים בעולם הטכנולוגיה

הטכנולוגיה כיום מתפתחת בקצב מהיר מאי פעם ומניעה קידמה שבעבר הייתה נחשבת למדע בדיוני. במובנים רבים, משבר הקורונה מהווה גם הוא זרז לפיתוח טכנולוגי על מנת לספק מענה לצרכים המיוחדים שיצרה המגפה ומגבלות הריחוק החברתי. כישרונות מובילים בתחום ההנדסה, הרשת וה-IT, מובילים כיום חדשנות בתעשיות שלהם ומאפשרים לנו ליהנות מאיכות חיים גבוהה יותר. אלו כמה מהטרנדים המשמעותיים ביותר שמובילים כיום את המגמה בעולם.

Credit: Pixabay

למידת מכונה

אינטליגנציה מלאכותית, או AI, מציתה את דמיונם של רבים כבר עשורים. בשנים האחרונות, פותחו מכונות לומדות בעלות יכולות מתקדמות בקצב הולך ומתגבר. בשנים האחרונות היא מהווה את אחת ממגמות הטכנולוגיה החמות ביותר ומשפיעה על כל תחומי החיים שלנו, מעוזרים אישיים בסמארטפון ועד מערכות מתקדמות לחיזוי מגמות כלכליות בשוק הפיננסים והביטוח. מומחים מעריכים כיום כי טכנולוגיות למידת מכונה ייצרו כעשירית מהמשרות החדשות בעולם עד שנת 2025.

טכנולוגיות חכמות להעברה מפיתוח לייצור

שיעורי הצריכה הולכים וגוברים וחברות זקוקות לאמצעים חכמים ומתקדמים יותר שיאפשרו להם לעבור משלב האבטיפוס לייצור המוני במהירות ולעמוד בתחרות האינטנסיבית. NPI (קיצור ל – New Product Introduction) או העברה מפיתוח לייצור, הוא מכלול התהליכים הננקטים כדי לספק מענה לייצור המוני בכל ההיבטים. גישה חדשנית זו מאפשרת לייעד את המוצר משולחן השרטוט היישר אל הסרט הנע וכוללת את תכנון שרשרת האספקה, כלל הבדיקות הנדרשות, ייעוד טכנולוגיות ייצור מתקדמות והקמת כלל המתקנים שירכיבו יחד את פס הייצור של המוצר.

מציאות רבודה

כיום, מציאות מדומה ורבודה מזמן כבר אינה רלוונטית רק לעולם המשחקים והבידור. תוכנות הדמיה מתקדמות מאפשרות כיום להכשיר צוותים במגוון משימות רפואיות, צבאיות ומקצועיות אחרות בסביבה בטוחה. הפיתוחים בתחום זה נמצאים גם הם בתנופה אדירה ובעתיד אנו עשויים למצוא פתרונות מציאות רבודה בתחומים רבים ומגוונים יותר. נוכל לחוות מוצגים במוזיאון באופן מורכב ורב חושי יותר מאי פעם, ללמוד באופן חווייתי ואפילו לצפות בנתונים ולנהל את המשרד באמצעים מתקדמים וחכמים יותר שיחברו בין התודעה שלנו לבין הנתונים בהם אנו עושים שימוש באופן בלתי אמצעי.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...