פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הבחור הזה צילם מאגר מים בטנזניה במשך 26 שעות רצופות ויצר את התמונה המדהימה הבאה

במבט ראשון, התמונה המדהימה הבאה נראית כמו מפגש פסגה של שלל בעלי החיים מסביב למאגר מים, אולם, כאשר מתמקדים בה, מגלים את הסוד הגדול שמסתתר מאחוריה: התמונה המרהיבה ומלאת הפרטים הזאת מורכבת ממאות תמונות בודדות שצולמו בפרק זמן של 26 שעות וחוברו יחדיו כדי להציג בפריים אחד את כל בעלי החיים שעוברים באגמון ביממה אחת.

התמונה, חלק מפרויקט נפלא בשם "יום ללילה" של הצלם סטפן ווילקס, צולמה בפארק הלאומי סרונרה הממוקם בסוואנת סרנגטי שבטנזניה ומתעדת את הזריחה, השקיעה וכל מה שביניהן. ווילקס ועוזרו בילו יותר מ-30 שעות כשהם ממוקמים בהסוואה בגובה של 6 מטרים מעל מאגר המים, כדי שבעלי החיים לא יבחינו בהם.

בסה"כ, צילמו השניים מעל 1500 תמונות לאורך 26 שעות פעילות בהן חלפו במאגר המים זברות, ראמים, סוריקטות, היפופוטמים ועוד, כשחלון הזמן הנותר נוצל למדיטציה, מנוחה ולגיבוי המידע, כ-20 ג'יגה של תמונות. מתוך הכמות האדירה של התמונות, בחר ווילקס את הטובות ביותר ואז בילה שבועות ארוכים בעבודת עריכה במסגרתה אוחדו כולן לתמונה אחת. אגב, למזלו של ווילקס, משפחת הפילים המופיעה בתמונה נכנסה לפריים שניות ספורות אחרי שסיים להעביר לדיסק הנייד את התמונות שצילם, כך שאם היו מקדימים בכמה דקות, הוא היה מפספס אותם.

חוץ מההתפעלות מחיי הטבע המופלאים של טנזניה, יש גם משהו מדהים שניתן ללמוד מהתמונה, כפי שמספר הצלם. "יש מסר יפהפה שמסתתר בצילום. בעלי החיים היו צמאים למים בתוך היובש שאופף את הסוואנה, והם כולם חלקו בהן. צפיתי בחיות במשך יותר מיממה, וכולם שתו מהמים והתרחצו בהם, ולא גערו או התעצבנו אחת על השנייה אפילו לא לרגע. פתאום הבנתי שבעלי החיים מבינים לחלוטין את המצב, בזמן שאנחנו בני האדם עדין לא הפנמנו את העיקרון של מים כמשאב משותף לכולנו".

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...