זה מה שקרה כשטל פרידמן סיפר בדיחה ואף אחד בקהל לא צחק

מכירים את הרגע המביך זה בו אתם מספרים בדיחה או זורקים יציאה מצחיקה לאוויר בחדר מלא אנשים ואף אחד מהנוכחים לא צוחק? זה בדיוק מה שקרה לקומיקאי טל פרידמן במהלך הופעת הסטנדאפ שלו, לאחר שהחל ברצף בדיחות בנושא רגיש וגבולי במיוחד, כשהכול מתועד לעיני המצלמה.

לאחר כמה בדיחות מצחיקות על הדרך בה אנשים מברכים אחד את השני, החל פרידמן לדבר על שירותי הדואר המרגיזים בארץ, ועל אדם נכה שעקף אותו בתור בזמן שהמתין לקבל את החבילה שלו. אלא שהמשפט האחרון שהוציא פרידמן מהפה הצליח ליצור שתיקה מביכה במיוחד באולם כשאפילו הצרצרים שישבו בקהל לא השמיעו את קולם.


כמובן, כפי שוודאי הבנתם לאחר הצפייה, לא באמת מדובר בקטע מתוך הופעה של פרידמן, אלא בסרטון חשוב כחלק מקמפיין “נכה, לא חצי בן אדם” שמנסה לקדם חקיקה שתשווה את גובה קצבת הנכות הזעומה (2342 ש”ח) שמקבלים נכים בישראל לשכר המינימום, וקורא לכם להגיע לכיכר רבין ביום חמישי הבא (12.3) כדי לתמוך בהם.

מי שיצרו את הסרטון המעולה הזה הם רועי מישר ולירון אטיה (Look&Listen), האנשים המוכשרים מאחורי פרויקט ת’כלס שגם גייסו לקמפיין את טל פרידמן שממש כמוהם, השתתף בהפקה המיוחדת בהתנדבות למען המטרה החשובה.

בראש הקמפיין, שרץ ברשת מזה מספר חודשים, עומד אלכס פרידמן, תסריטאי ובעל 100 אחוזי נכות, שנעזר בחברים נוספים כדי לקדם את המטרה, בין השאר באמצעות עמוד הפייסבוק “נכה, לא חצי בן אדם”. מוזמנים לתת לייק, לשתף ולעזור להעביר את המסר ולקדם את השינוי הכל כך מתבקש הזה.

לייק לפטריה בפייסבוק