וואו: הסרטון המעולה הזה ישחק לכם עם המוח

הסרטון המעולה הבא, הוא כל כך מגניב ומפוצץ מוח, שכל מילה שתקראו לפני הצפייה בו היא לגמרי מיותרת ורק תוכל להרוס לכם את החוויה, לכן, בלי הקדמות מיותרות וספויילרים מבאסים, פשוט קחו לעצמכם דקה אחת, לחצו Play, הקשיבו לקריין וצפו בו. תודו לנו אחר כך.

כדי לבדוק עד כמה דגם “סקודיה פאביה” החדש מושך את העין וגונב את תשומת הלב שלנו, פרסמה יצרנית הרכבים הצ’כית את הסרטון הנהדר הזה, שמצליח מצד אחד להוכיח את הטענה שלו ומצד שני, לשחק לכם עם המוח ולהשאיר אתכם המומים בסוף הסרטון.

במסגרת “מבחן תשומת הלב” הזה, מספר הקריין על הניסוי שביצעו בחברה כשהחנו רכב סקודה פאביה חדש באחד הרחובות במזרח לונדון, וביקשו לבדוק  כיצד יגיבו הסובבים לנוכח המראה המשופר והחדשני שלו והאם הוא באמת ימשוך את תשומת לב העוברים והשבים ויגרום להם להתקהל סביבו ולהבין בפלא העיצובי הזה.

אלא שבזמן שאתם מנסים להבין על מה בדיוק מדבר הקריין ומה כל כך מיוחד בעיצוב של הסקודה החדשה, המון דברים מתרחשים ברקע, ואם היינו צריכים להמר, היינו מנחשים שלא שמתם לב לאף אחד מהם. אחת לכמה שניות מהבהב המסך במה שנראה כמו באג בסרטון, אולם בכל פעם שההבהוב הזה מתרחש, משתנים אינסוף פרטים בתמונה: הצבע של הבניינים, הדמויות, המכוניות החונות, החנויות הרקע ועוד שלל פרטים קטנים שלא תאמינו שלא הבחנתם בהם. המסקנה המידית והמתבקשת: המוח שלכם כל כך אוהב את העיצוב של סקודה עד כדי כך שלא יכולתם להוריד ממנו את העיניים ולהתרכז בדברים אחרים.

סרטון הפרסומת הזה הוא בהחלט אחד היצירתיים והמגניבים שראינו לאחרונה, ומאוד מעניין לראות כיצד מצד אחד המוח שלנו מפשל בגדול ומוכיח שהוא לגמרי לא מושלם, אך מצד שני מעניק לנו הדגמה מופלאה כיצד שנים של אבולוציה העניקו לו יכולות על המאפשרות לו להתמקד במטרה החשובה מבלי להיות מוסח מאינסוף ההפרעות ורעשי הרקע. פשוט נהדר.

לייק לפטריה בפייסבוק