4 טיפים לתחזוקת דשא סינטטי

בראש ובראשונה, הרשו לנו להתחיל בחדשות הטובות, למרות הדעה הציבורית הרווחת, ניתן לומר באופן חד משמעי כי דשא סינטטי לא דורש תחזוקה כפי שדשא טבעי דורש ולכן, מדובר על אלטרנטיבה אשר עשויה לחסוך לכם לא מעט זמן וכסף. אך באותה נשימה אפשר לומר כי ישנם מספר דברים חשובים שעליכם לבצע במטרה להבטיח לעצמכם מצב בו אתם נהנים מהדשא הסינטטי לאורך פרק זמן ארוך וממושך.

כמו כן, מיותר לציין כי העובדה שדשא סינטטי לא חייב בתחזוקה כלל היא שגויה, אך עליכם לזכור כי מדובר על דברים מינימליים במיוחד, בעוד כי עיקר התחזוקה היא ניקיון הדשא במטרה למנוע מגע עם דברים שעשויים לגרום לנזק. על מנת לסייע לכם בתחזוקת דשא סינטטי, ריכזנו עבורכם במאמר הבא מספר טיפים חשובים:

Credit: freepik

כיצד מנקים דשא סינטטי?

הדרך האידיאלית ביותר לניקוי דשא סינטטי תהיה בעזרת מפוח עלים שכן, במידה ואין לכם אחד כזה, תוכלו לעשות זאת באמצעות שואב אבק. אופציה נוספת תהיה לבצע את המטלה בעדינות באמצעות שימוש במגרפת עלים או לחילופין מטאטא כביש וכך למעשה, תוכלו להסיר את כל הלכלוך והאבק שהצטבר על גבי הדשא הסינטטי שלכם.

2.מה ניתן לעשות עם עשבים שוטים? – בעת בה אתם בוחרים לבצע שימוש בדשא טבעי, ניכר כי ישנה התמודדות מתמשכת בכל הסובב סביב עשבים שוטים. אך בעת בה מדובר על דשא סינטטי, ניתן לומר באופן חד משמעי כי אנו פותרים את בעיית העשבים השוטים במהלך תהליך ההתקנה. אתם מנקים את השטח, מבצעים שימוש בקוטלי עשבים ופורשים מתחת לדשא הסינטטי יריעה שתפקידה העיקרי הינו למנוע מצמיחת העשבים להתרחש. יחד עם זאת, חשוב לציין כי העשבים היחידים שעשויים לצוץ יהיו בהיקף שלא מכוסה במדשאה.

  1. היזהרו מאש – במידה ורכשתם דשא סינטטי תקין מיותר לציין כי אין כל סכנה להתלקחות הדשא שכן, דשא סינטטי מכיל בתוכו מספר חומרים מעכבי בעירה. באותה נשימה, חשוב לזכור כי אין הדבר מחייב שהאש והחום לא יפגעו באיכות הדשא. למשל, במידה ונופלת סיגריה דלוקה על הדשא הרי שאין סכנת התלקחות, אך אפשר לומר ללא עוררין כי עשוי להיגרם נזק ישיר לדשא באותה נקודה.

4.התמודדות מול מזיקים – תחילה, חשוב לציין כי לחרקים ומזיקים אין באמת מה לחפש בתוך דשא סינטטי, אך בעת בה הדשא שלכם נמצא באזור הגינה, הרי שלא פעם המזיקים השונים עשויים למצוא שם את מקומם. זאת בעוד כי הדשא הסינטטי עצמו הוא לא זה שמזמין אותם, אך במידה והדשא מכיל בתוכו שאריות ופירורי מזון, הרי שאתם יכולים להיות בטוחים כי מספר מזיקים וחרקים יגיעו לבקר אתכם.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק