מפגר-מעולה: לג’יזס אין זמן לכאבי שיניים

לפני כשמונה חודשים, אפריל 2012, נולדה סנסציית רשת חדשה. שריפה שפרצה בקומלקס מגורים בעיר אוקלהומה סיטי שבארצות הברית גרמה לנזק רב לדירות רבות, ולכמה פצועים משאיפת עשן. צוות של תחנת החדשות המקומית KFOR בערוץ 4, הגיע למקום בכדי לסקר את השריפה ונתקל באחת מתושבות הקומפלס, סוויט בראון (Sweet Brown) שגם הסכימה להתראיין לכתב הערוץ. השאר כמובן, יירשם בדברי הימים של יוטיוב.

המונולוג הקצר של בראון, כשלושים שניות בהן היא מספרת את שארע, הפך אותה לכוכבת רשת וזכה למליוני צפיות ברשת ומאות אלפי שיתופים שכמובן הפכו את הסרטון לקאלט. כמובן, הסרטון זכה גם לכמות נכבדת של פארודיות וממים מצחיקים על הבחורה המשעשעת שסובלת מברונכיטיס, ולעזאזל, אין לה זמן לשריפות.

כעת, כמעט שנה אחרי שהפכה לסנסציית רשת, גייסה רשת מרפאות השיניים האמריקאית ShortLine Dental את בראון לככב בפרסומת הרשת החדשה והמשעשעת שלה. הסרטון מהווה גם הוא פארודיה על הסרטון המקורי, והוא מציג את בראון כשהיא מתראיינת שוב לצוות טלויזיה ומספרת על כאבי השיניים שפקדו אותה. כצפוי, היות והסרטון מבויים, הוא הרבה פחות מצחיק מהסרטון המקורי, אך זכה להצלחה יחסית עם מעל לשלוש מליון צפיות תוף פחות משבוע.

מפתיע שלקח כל כך הרבה זמן מרגע פרסום הסרטון המקורי ועד שנעשה שימוש מסחרי בדמותה המשעשעת של סוויט בראון. בסה”כ, מדובר בהפקה של שקל וחצי, ששווה לרשת מרפאות השיניים הרבה מאוד כסף וחשיפה, ולבראון עוד כמה דקות של תהילה לפני שתגווע בגן העדן של סנסציות האינטרנט הרגעיות.


לייק לפטריה בפייסבוק