פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

סדרות הטלוויזיה של הקיץ

העונה החמה מזמנת סדרות חדשות רבות ומגוונות, חלקן מתאימות למבוגרים וחלקן גם לילדים. כמו בכל עונת הקיץ, גם השנה יתחלפו הסדרות הישנות בסדרות טלוויזיה מומלצות, עם תכנים רלוונטיים המותאמים לכל גיל. אז הכינו את הסלון, החטיפים והנשנושים לעונה הכי חמה עם הסדרות כי לוהטות בטלוויזיה בעונה הקרובה.

צפייה בטלויזיה
מקור תמונה: Pexels.com

צפייה משפחתית

הורים רבים טוענים שמאז כניסתה של הטלוויזיה למרחב הביתי, נוצר מעין קשר משפחתי מחודש – כולם מתרכזים בסלון, אוכלים מתוך קערה גדולה של פופקורן, נהנים מחוויה משפחתית חדשה וצופים בסדרות שונות. מתכניות תרבות ועד תכניות טלוויזיה המותאמות לילדים. היתרון בכך שהטלוויזיה נכנסה לנו לחיים, היא האפשרות להרחיב את הידע ולצרוך אותו בצורה מודרנית יותר מאשר בעבר.

היתרון המהותי הנוסף בצפייה משותפת בסלון, היא האופציה להשגחה על התכנים שהילדים צורכים. בשל מגוון רחב יותר של סדרות טלוויזיה רבות, ההורים יכולים לבחור במה הילדים יצפו בטלוויזיה ובמה לא באמצעות כל מיני טכנולוגיות פנימיות. כמו: הגבלה למבוגרים בלבד ועוד.

צריכה נכונה

הורים לילדים חוששים רוב הזמן שהילדים יצרכו יותר מידי טלוויזיה בעונה החמה. הסיבה המרכזית היא בגלל שהם בתקופת החופש הגדול, יש להם הרבה זמן עודף והם בוחרים רוב  להעביר אותו מול המסך של הטלוויזיה. קיימת טענה, שהצפייה בטלוויזיה מזיקה לילדים. אך מחקרים רבים מוכחים כי ברגע שההורה מגביל את המינון ונותן יותר תשומת לב לתכנים ולזמני הצפייה של הילדים, כך הילדים לא נחשפים למידע שלא מתאים לגילם, לא נסחפים בצפייה ארוכה ומשקיעים את הזמן הנוסף גם מחוץ למסך הטלוויזיה.

היום, בשונה מסדרות הטלוויזיה הישנות, קיימות הרבה תכניות וסדרות שנחשבות לרלוונטיות מאוד ללמידה לילדים. סדרות שבהן מלמדים אותם מילים, הברות ואותיות. הן בנוסף עוזרות להם לפתח את יצר הסקרנות ואפילו מובילות להתנהגות נכונה עם ההורים, עם החברים ושיפור יכולת האינטראקציה עם הסביבה.

מכורים לערוצי ילדים

הילדים חזרו הביתה ממשחק משותף עם החברים, פתחו את הערוץ עם תכניות הטלוויזיה לילדים והחלו לצפות בסלון. ברגע שמדובר בילד יחסית בוגר, צפייה בטלוויזיה יכולה לשפר את היכולות שלו ולהפוך אותו לבעל ביטחון עצמי, עם ידע נרחב ורצון ללמוד עוד. לעומת זאת, כשמדובר בפעוטות שהופכים עם הזמן לתלותיים בצפייה בטלוויזיה, עדיף להגביל אותם לצפייה במשך שעה עד שעתיים ביום ולהמשיך לשחק איתם במשחקים אחרים המתאימים לגילם.

היו ממוקדים

הילדים מחליטים לצפות בטלוויזיה, אין בעיה. השתדלו לשאול אותם במה הם צופים כעת. עדיף שהם ידעו בוודאות אילו תכניות או סדרות הם הולכים לצפות בקרוב ולא להסתכל במדריך כמה דקות, לבחור תכניות מומלצות ולצפות בהן באופן רנדומלי. ברגע שהם בחרו בתכנית הרלוונטית, שימו לב שהם מסיימים אותה, מכבים את הטלוויזיה וממשיכים לפעילות אחרת.

תכניות ספציפיות

בחרו את התכניות שאתם רוצים שהילדים יצפו בהן, המליצו להם על תכניות מסוימות שיאפשרו להם לחשוב ולא לאמץ התנהגויות לא רלוונטיות. כמו צפייה באלימות ואקשן, אלו רק יבלבלו אותם. הרחיקו אותם מתכניות מפחידות ועודדו אותם לצפות בתכניות שיעשירו להם את הידע, יפתחו להם את הכישורים וישנו להם את המחשבה.

עין ביקורתית

אם הילדים צופים בערוץ בו יש מגוון רחב של פרסומות, תדאגו להסביר להם מה ההבדל בין התכנית עצמה לבין הפרסומות שעושות הפסקה ברצף של התכנית. עודדו אותם לשאול שאלות לגבי עניין הפרסומות, תנסו לשוחח עמם על התכנית בה הם צופים ונסו להבין אם הם מבצעים השוואה לעומת החיים שלהם. עדיף להבין שהתכנית משפיעה על המחשבה בצורה טובה ואף לדלג על הפרסומות שלא מוסיפות מידע רלוונטי עבורם.

לסיכום, סדרות טלוויזיה חדשות עולות לשידור בייחוד בעונה החמה. אם אתם מתכננים להעביר את הקיץ לצד הילדים, שימו לב לזמן הצפייה, השקיעו בבחירת סוגי הסדרות והתכניות ותגרמו להם לאהוב וללמוד דברים חדשים מהטלוויזיה. צפייה מהנה!

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...