האמת המפתיעה מאחורי סרטון האנשים הזרים המתנשקים זה עם זה לראשונה

אם הייתם מחוברים לאינטרנט אתמול, ודאי לא יכלתם לחמוק מצפייה באחד הסרטונים הכי ויראלים שידעה הרשת בחודשים האחרונים, אותו פרסמנו כאן לראשונה, הסרטון המקסים והמהפנט המפגיש 20 אנשים זרים לחלוטין שהתבקשו להתנשק לראשונה האחד עם השניה מול המצלמה. הניסוי הזה שיצרה האמנית טטיה פילייבה, גרף מעל 20 מליון צפיות בתוך יומיים, והפך לשיחת היום ברשת בזכות הרומנטיקה, התמימות והאותנטיות לכאורה של הסרטון המרגש.

אלא שמסתבר שכפי שהתרגלנו במקרים רבים אחרים, לא יכול להיות שמאחורי סרטון ויראלי כל כך מצליח, לא מסתתרת יוזמה מסחרית כלשהי. באתר Slate מדווחים לראשונה כי הסרטון הזה אינו יוזמה מקרית של אמנית משועממת, כי אם מהלך פרסומי של מותג אופנה מלוס אנג’לס בשם Wren, וכי האנשים המשתתפים בו הם למעשה לא “זרים” כפי שחשבנו, אלא שחקנים מקצועיים, דוגמנים ומוזיקאים (כל השמות מפורטים כאן) שהתקבצו יחד כדי ליצור את האשליה הרומנטית הזאת.

זרים מתנשקים 1

אתמול בבוקר התפרסם בפרופיל הטוויטר של חברת האופנה ציוץ בו נכתב: “ביקשנו מ-20 זרים להתנשק לראשונה עבור קולקציית סתיו 2014 שלנו” עם קישור לסרטון שחשף כי מדובר בעוד מהלך פרסומי מוצלח שהוכיח פעם נוספת את יעילותו של הפרסום הויראלי. שמה של החברה מופיע גם ברשימת הקרדיטים בסרטון המקורי תחת הכותרת “סטיילינג”.גם שמות המשתתפים מפורטים כולם, וחיפוש קצר בגוגל על השמות שלהם יגלה לכם כי הם לא ממש אלמונים.

המידע החדש הזה בהחלט מאכזב, ומעורר תהיות באשר לשאלה כיצד הייתה מגיבה הרשת לסרטון אותנטי לחלוטין בסגנון הזה אשר היה מפגיש בין אנשים “רגילים”, והאם הוא היה מצליח לייצר את האוירה הקסומה והמהפנטת שהצליח לייצר הסרטון המבויים הזה, בו המשתתפים הם מקצוענים שיודעים לשחק מול מצלמה.

כבר אתמול צצו ביקורות ברשת על כך שהסרטון מציג רק אנשים יפים וחטובים, ולא נראה לגמרי מציאותי. הטענות הללו, שנראו אתמול קטנוניות, הוכחו בסופו של דבר בנכונות. האינטרנט נתפס שוב במערומיו, ולכם נותר לבחור האם אתם משנים לגבמרי את דעתכם על הסרטון, או כמוני, נשארים בדעה שהמוצר הסופי עצמו הוא כל כך טוב, שממש לא משנה מה עמד מאחוריו. כך או כך, תמיד תחשבו פעמיים לפני שאתם מאמינים למה שמספרים לכם ברשת.

לייק לפטריה בפייסבוק