מבחן מול המצלמה: מי מתפקד יותר טוב, שיכור או מסטול? (וידאו)

קחו רגע והיכזרו בפעם האחרונה בה הייתם ממש שיכורים. נכון, אתם בטח זוכרים טוב את ההרגשה בבוקר שאחרי ופחות את כל מה שעבר עליכם בזמן בו גופכם היה רווי אלכוהול, אבל למזלכם, יש את החברים הטובים שיספרו לכם כמה הייתם חסרי שליטה, עשיתם מליון דברים מביכים, ובעיקר, בקושי עמדתם על הרגליים.

כעת, נסו להיזכר בפעם האחרונה בה הייתם מסטולים לגמרי. אוקי, לא כולם מעשנים, אבל אם אתם בצד שכן, אתם ודאי יודעים שההבדלים בין שכרות לסטלה המבוססת על סמים קלים, הם מהותיים ביותר. בשני המקרים מדובר בתחושות נהדרות של היי, אושר, שמחה ועוד שאר רגשות מוקצנים, אבל ברור שבשני המקרים אנשים מתפקדים בצורה שונה לחלוטין.


אנדרו גוטייה מערוץ היוטיוב של האתר הפופולארי buzzFeed, יצר סרטון משעשע במיוחד המשווה בין אופן התפקוד של אדם מסטול לבין זה של אדם שיכור. המציג בסרטון התבקש לבצע מספר מטלות משעשעות, פעם אחת כשהוא ממש שיכור ופעם שניה כשהוא ממש מסטול. התוצאות מוצגות על מסך מפוצל וההבדל בין המצבים ניכר בהחלט.

בין המשימות הקשות שהתבקש אנדרו לבצע, היו תפיסת כדורי טניס, נסיון להעמיד פני סחי למשך 10 שניות, ביצוע תרגילי כושר, שיחת טלפון, הרכבת משחק לגו ועוד. המסקנה הסופית ברורה. אם אתם רוצים לתפוס ראש אבל עדין לשמור על רמה מסויימת של תפקוד הגיוני, הרבה יותר כדאי לכם לעשן משהו. את האלכוהול תשמרו ליום החתונה שלכם.

לייק לפטריה בפייסבוק