ניסוי הסתטוסים: כיצד יגיבו הגולשים הישראלים לפוסטים עם שגיאות כתיב בפייסבוק?

מתי בפעם האחרונה מצאתם את עצמכם מעירים למישהו על שגיאת כתיב שלו במסרון, הודעת וואטסאפ, או בסטטוס בפייסבוק? למרות העובדה שיותר מעשרה אחוזים מבעלי האינטיליגנציה הממוצעת ומעלה באוכלוסיה סובלים מלקויות והפרעות למידה, המתבטאות בין היתר בשגיאות כתיב טריויאליות, מרביתנו לא ממש סובלנים לעניין, ונוטים להגיב ביד קשה כשאנחנו מזהים שגיאה שכזו, בטח כשמדובר בעמודי פייסבוק של מותגים או עסקים.

קמפיין דיגיטל מקסים וחשוב בשם “ניסוי הסתטוסים” של אגודת ניצ”ן בשיתוף עם משרד הפרסום “אקליפטוס” ניסה להציב מראה בפני הגולשים ברשת ולנסות לגרום להם להבין איך זה מרגיש מהצד השני של המקלדת, כשטעות כתיב קטנה גורמת לעליהום ושיימינג אינטרנטי. לצורך כך, גייסו באקליפטוס את המותגים המובילים איתם הם עובדים, וביקשו מהם להעלות לעמוד הפייסבוק שלהם פוסטים המכילים שגיאות כתיב בכוונה תחילה.


כצפוי, התגובות השליליות לא אחרו להגיע, וגולשים רבים העירו על השגיאות, חלקם בעדינות וחלקם בגסות, כאשר רק שעות ספורות אחרי פרסום הסטטוסים האלו, חשפו העמודים את הסיבה לשגיאות הכתיב המכוונות, וקראו לגולשים לתרום ולהתנדב לאגודה.

הניסוי החברתי נוצר כאמור עבור ארגון ניצ”ן, הארגון הגדול בארץ לאבחון וטיפול בלקויות למידה,  לרגל יום ההתרמה ה-50 שלהם. אתם מוזמנים לצפות בסרטון המסכם את הפעילות הנחמדה וגם, אם אתם רוצים, לתרום עשרה שקלים ע”י שליחת הודעה עם הספרות 10 למספר 2050.

לייק לפטריה בפייסבוק