מגניב: כך נראתה פרסומת למי הפה של ליסטרין בשנות החמישים

 יום יום אנחנו מסקרים כאן אינסוף פרסומות טלויזיה וקמפיינים פרסומיים מגניבים ומקוריים שרצים ברשת. גם אי שם בעבר, עוד לפני עידן הרשתות החברתיות והדיגיטל, יצרו פרסומות לא רעות בכלל ולפעמים ממש כיף להיתקל בפרסומת ישנה ממש של מותג שקיים ומפרסם גם היום, ולראות את ההבדלים המטורפים בין פרסומת שנוצרה בשנות החמישים לאחת שנוצרה בימינו אנו.

לא מזמן נתקלתי בפרסומת משעשעת משנות החמישים למותג שמוכר לרובנו, מי הפה של “ליסטרין”. הסרטון, שפורסם ביוטיוב לפני קרוב לשמונה שנים, מציג בשחור לבן בחורה בשם מארג’ שלא מצליחה להשיג גברים כי היא סובלת מריח פה רע. כמובן, לאחר שמארג’ עוברת להשתמש במי הפה של ליסטרין, היא מצליחה להכיר גבר שגם שולף טבעת ומציע לה להתחתן. כי מה בסה”כ גבר מחפש אם לא קריירה מוצלחת ואישה כלשהי עם ריח טוב בפה.


הפרסומת המעט סקסיסטית הזאת כנראה לא הייתה עוברת מסך בימינו והייתה זוכה לביקורות מצד גולשות וצופות עצבניות. ואולם, בכל זאת, מדובר בפרסומת בת יותר משישים שנה, ובהחלט מסקרן לראות כיצד התפתחו הפרסומות של המותג.

הסרטון ההוא הוביל אותי לנבירה ארוכה ביוטיוב שגילתה כי היצירתיות של המותג נמשכה גם בשנות התשעים המוקדמות, שם הופתעתי לגלות את מורגן פרימן, אז עדין שחקן אלמוני, שהשתתף בפרסומת לליסטרין בתור פועל חשמל המכריז כי זה הטעם שהכי כיף לשנוא, בעוד מהלך פרסומי מוזר בו מודה המותג כי הטעם שלו נורא, אך הוא יגרום לכם להרגיש נפלא פעמיים ביום.


ולמרות שתי ההברקות המשונות הללו, הפרסומת המצליחה והמצחיקה מכולם, הייתה ללא ספק הפרסומת הזו, מלפני שנתיים, המדגימה מה קורה לכם בפה במהלך יום שגרתי. הפרסומת מציגה שחקנים המחופשים לחיידקים ושיניים, שחוטפים זרנוקים של נוזלים ואוכל שמפילים אותם וגורמים לתוהו ובוהו לשיניים. למרות הומור הסלפסטיק המטופש, הפרסומת פשוט עובדת וגורמת לצופה להבין איזו טראומה חווה הפה שלו בכל יום. הפרסומת הזו אגב, זכתה לקרוב לרבע מליון צפיות.


בשורה התחתונה, אחרי שיעור ההיסטוריה הקצר הזה בגלגולו של מוצר שכמעט ולא השתנה במהלך השנים, המותג הוא אותו מותג, אלה רק הפרסומות שמשתנות. כך אגב, נראית הגירסה הישראלית לפרסומת האחרונה של ליסטרין שפורסמה לפני כחודש. אה, ואם כבר ליסטרין, עצה ממי שהגנים של השיניים שלו כושלים לחלוטין – המלצת הבית – השתמשו בליסטרין. מוות המוני של חיידקים מעולם לא הרגיש טוב יותר.


לייק לפטריה בפייסבוק