כך תעודדו את ילדיכם להתחיל לצייר

ציור הוא פעילות טבעית ומהנה עבור ילדים, דרכה הם מביעים את הרגשות שלהם, המחשבות והדמיונות. ציור תורם להתפתחות הילד בתחומים רבים, כגון: מוטוריקה עדינה, קוגניציה ורגשות. אז איך מעודדים את הילדים להתחיל לצייר? הנה כל הטיפים החשובים.

Credit: Pexels

הגדירו ביחד את נושאי העניין של הילד

לילדים יש המון נושאי עניין שהם אוהבים לדבר עליהם ולעסוק בהם. לפעמים קשה לילדים להגדיר בעצמם מה הם רוצים לצייר ובאילו נושאים לעסוק. לכן, אנחנו ממליצים לכם לשבת עם הילדים ולעשות רשימה של נושאי עניין.

כך אתם תעודדו את היצירתיות שלהם ולא פחות חשוב מזה, תפחיתו את החשש שלהם מתופעת “הדף הריק”, התחושה שהילד יושב מול דף לבן וריק ופשוט לא יודע מה לצייר.

עשו את הצעד הראשון וציירו עבורם דוגמא

על מנת להפחית את תחושת החשש מתופעת הדף הריק, תוכלו לשבת עם הילדים ולצייר להם דוגמא קטנה על הדף. לדוגמא, אם הילדים שלכם חובבים טבע ורוצים למשל עץ, ציירו עבורם דוגמא קטנה של עץ.

לאחר מכן, אפשרו לילדים לצייר את העץ בעצמם וספקו להם תחושה של ביטחון, החמיאו להם וחזקו אותם. ככל שתחושת חוסר הביטחון תתפוגג, כך הסיכוי שהילד שלכם יצייר ציור שמוצא חן בעיניו עולה. אגב, חשוב שהציור ימצא חן בעיניו בלבד, בסופו של דבר זה המדד היחיד להצלחה.

הדפיסו את הציור של הילדים על קנבס

אחת הדרכים היותר יעילות להקנות ביטחון וגאווה לילדים שלכם היא להראות להם את התוצאה בעיניים. הילד סיים לצייר את הציור שלו? צלמו את הציור באיכות טובה ושלחו אותה להדפסה על קנבס.

דמיינו לעצמכם את ילדיכם מקבל הדפסה ענקית של הציור שלו על קנבס שתולים על הקיר הסלון בבית, איזו תחושת גאווה אדירה זו. אגב, אתם לא חייבים להזמין הדפסה על קנבס ענק, יש מגוון רחב של מידות קנבס ותוכלו בהחלט להסתפק במידה 40X40.

צרו סביבה מעודדת ליצירה

חשוב מאוד ליצור לילד סביבה מעודדת ליצירה:

  • הקצו מקום ייעודי לציור: פינה נעימה עם ציוד נגיש (צבעים, טושים, ניירות בגדלים ומרקמים שונים) מזמינה ילדים ליצור.
  • השתמשו בחומרים מגוונים: צבעי אקריליק לקנבס, צבעי מים, אצבעות, טושים, עפרונות, פסטלים ועוד. גיוון מעורר סקרנות ומוסיף עניין.
  • הציעו הצעות עם סימן שאלה: “מה תרצה לצייר היום?”, “באילו צבעים נשתמש?” במקום הנחיות ספציפיות. פתיחות מעודדת יצירתיות וחשיבה עצמאית.
  • השתמשו בדמיון: ספרו סיפורים קצרים, שירו שירים או שחקו משחקי דמיון הקשורים לציור. עידוד הדמיון מעשיר את עולם הציורים.

כל הפעולות הללו יספקו לילד שלכם סביבה תומכת ומעודדת יצירה ואין לנו ספק שהן יניבו את התוצאות הרצויות.

אל תשכחו להחמיא ולחזק את הילד

בסופו של דבר, הילדים שלנו, ממש כמונו המבוגרים, מחפשים חיזוקים חיוביים. לכן, אל תשכחו להחמיא ולחזק את הילד לאורך כל התהליך. הנה כמה פעולות שאנחנו ממליצים לכם לבצע:

  • התמקדו בתהליך ולא בתוצאה: שבחו את היצירתיות, המאמץ וההנאה מהציור. התמקדות בתוצאה עלולה ליצור לחץ שרק יוביל לתוצאות הפוכות.
  • הימנעו מהשוואות: כל ילד הוא ייחודי ומצייר באופן שונה. השוואות פוגעות בביטחון העצמי ומדכאות יצירתיות. לכן, גם אם החבר או האח מציירים הרבה יותר טוב ממנו, הימנעו מהשוואות שרק יפגעו בתחושת הביטחון שלו.

לסיכום, אם אתם רוצים לעודד את הילדים שלכם להתחיל לצייר, אנחנו ממליצים לכם ליישם את הטיפים שהצגנו במאמר זה. אין לנו ספק שהם יגרמו לילד שלכם להסיר את כל החששות ולצייר את הציורים שהוא אוהב.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק