הסרטון שישנה את כל מה שידעתם על ישיבה נכונה בשירותים

השירותים הוא אחד המקומות שאנחנו מבלים בהם הכי הרבה זמן במהלך חיינו. במהלך השנים הטכנולוגיה התפתחה בתחומים רבים בחיים אבל השירותים תמיד היו ויהיו אותו דבר. אולם, מה אם היינו אומרים לכם שבכל השנים הללו בהן ביליתם לפחות פעם ביום בשירותים עבור מספר שתיים, עשיתם את זה לא נכון?

קבוצת חוקרים מאוניברסיטת סטנפורד בילתה את השנים האחרונות במחקר מצחין אך חשוב, על מנת לבדוק האם הדרך בה אנחנו יושבים כיום על האסלה כדי להטיל את צרכינו היא בהכרח הדרך הנכונה, ולמרבה ההפתעה, הגיעה למסקנות מאוד ברורות שעשויות לשנות את כל  מה שידענו על ישיבה בשירותים.

מסתבר, שישיבה בשירותים בתשעים מעלות כפי שאנחנו רגילים אליה החל מהתפתחותה של התרבות המערבית אינה נכונה כלל וכלל, ואינה תורמת לבריאות שלנו. אם יצא לכם פעם לעשות את צרכיכם בטבע, סביר להניח שאתם כבר מכירים את הדרך הטבעית: התכופפות וקיפול הברכיים בזוית של כשלושים מעלות, זוית שמבחינה אנטומית היא הרבה יותר נכונה בהתאם למבנה המעיים שלנו.


בסרטון המוצג כאן מסבירים החוקרים מדוע התיאוריה שלהם נכונה, ובאמצעות אינפוגרפיקה נחמדה ומעודנת, בהתחשב בעובדה שמדובר בסרטון שלם על הדרך הנכונה לעשות קקי, מצליחים להדגים מהי הדרך הנכונה לעשות את זה, ומציגים בפיננו את המוצר החדש שפיתחו, Squatting Potty, שאמור לתקן את המעוות ולגרום לכם להרבה פחות בעיות בריאותיות שנובעות בין היתר מישיבה לא נכונה בשירותים.

אני לא יודע איך הסרטון הזה ישפיע על החיים שלכם והאם מדובר ביום הראשון של שארית חייכם בכל הנוגע לישיבה בשירותים, אך מדובר באינפורמציה מאוד מעניינת שנכונה אגב גם בכל מה שקשור ללידה טבעית.

כמובן, המוצר הזה דיי מיותר בהתחשב בעובדה שכל אחד יכול לסדר לעצמו מגביה שכזה באמצעות שרפרף או כסא, אך המידע החדש הזה הוא מעניין וחשוב, ואפילו קצת משעשע, עד כדי כך שהסרטון זכה למעל מליון וחצי צפיות עד כה.

לייק לפטריה בפייסבוק