פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

פרסומת מצויינת ומבריקה מציגה את אפקט-הפרפר של נהיגה תחת השפעת אלכוהול

בין שלל סרטוני הפרסומת והקמפיינים השונים תחת הסיסמא הגנרית "אם שותים לא נוהגים", אשר מנסים להפחיד אותנו באמצעות גימיקים פרובוקטייבים ותמונות קשות לצפייה, תשדיר הפרסומת הקנדי הקטן והחכם הזה אמנם סובב סביב אותו רעיון לעוס, אך דווקא בזכות הפשטות שלו מצליח להעביר את המסר בצורה ייחודית ונהדרת.


 
 

התסריט של התשדיר המעולה מתבסס על "אפקט הפרפר", ביטוי מתורת הכאוס על פיו משק כנפיים של פרפר בצידו האחד של העולם יכול לגרום לסופת טורנדו בצידו השני, סוג של דימוי המנסה להמחיש כיצד פעולה אחת קטנטנה וחסרת חשיבות לכאורה, יכולה ליצור שרשרת השלכות ענקיות על מערכות שונות בחיים.

הסרטון מציג אדם אשר יושב בפאב וכנראה שתה כמה משקאות טובים. הוא מחליט ללכת הביתה ומרים מהשולחן את מפתחות הרכב שלהם הקשורות לחבל. ברגע שהוא מושך את המפתחות והחבל הקשור אליהם, מתחילה שרשרת אירועים נלווים שמניעים זה את זה, וגורמים לנהג למצוא את עצמו מאחורי סורג ובריח לאחר שהרג ילד קטן בתאונת דרכים.

כמובן, אי אפשר למדוד את ההשפעה של סרטון מהסוג הזה על נהגים סוררים וחסרי אחריות, אבל מדובר בהחלט בנסיון לא רע שיעשה את עבודתו גם אם יגרום לנהג אחד נוסף להתעשת ולא לעלות על ההגה כשהוא שתוי.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...