המדריך לבוחר הצעיר והמבולבל (מכתב אנונימי)

מכתב זה נשלח אל מערכת הפטריה בעילום שם. לא בוצעו שום שינויים בתוכן המקורי. 

הבחירות הקרובות בפתח, ב-22.1 זה יום הבוחר. אחת ל-4 שנים הישראלים מממשים את זכותם הדמוקרטית. “דמוקרטית”… מה דמוקרטי בהלצביע אחת ל-4 שנים?  איך זה משקף את הבחירה שלכם בקלפי? הרי בחרתם נציגים של מפלגות אותן רציתם לראות בכנסת, אך אותם נציגים הם אנשים בשר ודם, עם קאפריזות משלהם, לא תמיד מייצגים אתכם, והם זה לא המפלגה, אלו נציגי מצע המפלגה אותה בחרתם. הם כמותנו, נתונים ללחצים, אירועים אישיים שמשפיעים על השקפת מבטם, וכמובן לחצי כלכלה ע”ע לוביזם, כך שהאינטרס שלכם בבחירת אותה מפלגה – הרבה פעמים מושמד כלא היה. מהרגע שנתתם את הקול שלכם – הוא כבר לא ברשותכם – כפי שאמרתי בפתיחה, דמוקרטיה של אחת ל-4 שנים.

למזלנו, ואני מדבר בשם אלו שרוצים שינוי אמיתי, ישנם מפלגות קטנות שזקוקות לכוח שלנו, כל אחת ב”ז’אנר” שלה, לכולן מצע צעיר המכיל בתוכו המון תועלות שמטרתן העיקרית – שינוי אמיתי באורח החיים שלנו ושל הילדים שלנו. דור חדש. מפלגות חדשות. עתיד אחר. אנחנו צריכים לבטוח בהן משום שהמפלגות הגדולות מתנהגות כמנהגו של עולם, ישן וחזירי – עולם בו הדמוקרטיה מתקיימת, אחת ל-4 שנים. די. הגיע הזמן לפנות דרך ל”מרצ” “העבודה” ו-“הליכוד” של הדור שלנו והדורות הבאים.

מפלגות קטנות פייסבוק

עלה ירוק הרשימה הליברלית – לא. לא בגלל הלגליזציה, תוציאו את זה מהראש שלכם. מפלגת עלה ירוק הרשימה הליברלית היא מפלגה עם מצע ברור וחד שאומר לחברים המזוקנים מהכנסת, “לכו, פנו את הדרך” ראסמי? הם צודקים… סעיף אחד ממצע המפלגה מגלה סימפטיה עבור צמח הקנאביס, אבל כל זה נובע בכלל מרצון לחופש פרט אמיתי וכנה.

נקודת חוזק מרכזית: הפרדת דת ממדינה, מצביעי יש עתיד, מרצ ויתר המפלגות החותרות לשם ישמחו לדעת שבמפלגת עלה ירוק הרשימה הליברלית לוקחים את המנטרה הזו לקיצון, ובסופו של תהליך הם מעוניינים לבטל לחלוטין את משרד הדתות, כי דת מהיותה דת, היא עניין פרטי ואין צורך שאנשים לא מאמינים יממנו למאמינים את פולחן הדת. אגב, במדינות רבות בעולם לדוגמת ארה”ב יש “מס דת” (לא מס חובה) בו כל אחד תורם כראות עיניו למוסדות הדת. היגיון נטו.למצע המפלגה

ארץ חדשה – אם אתם נמצאים יותר מחצי שעה ביום באינטרנט, אין סיכוי שלא שמעתם או ראיתם את ארץחדשה, אם זה בתכנים שהם מפיצים, סרטוני השיטה, או פריצות הפעילים (שמועברים Online) לתוך הבפנוכו של המערך המסואב במערכת השלטונית בישראל. בכל מקום ברשת דיברו\ מדברים\ ידברו על ארץחדשה, אולי למעט הרשת של נוני מוזס שהיא ידיעות אחרונות על כל נגזרותיה – לרבות ערוצי החדשות המרכזיים, וכמובן הסקרים שמתעלמים לחלוטין מהמפלגה והעוצמה – אותה ארץחדשה טוענת שרכשה מקהל האוהדים הנאמן שלה

נקודת חוזק מרכזית: אומרים שלום להון- שלטון (עיתון), כך ארץחדשה מציגה את עצמה, הלוחמת בלוביזם ובשחיתות, כלב השמירה של האזרח בכנסת, במפלגה מאיימים להכניס מצלמות לכנסת בכל רגע נתון ולהכניס את האזרחים לוועדות התקציב – מטרת העל: לפרמט את הממשלה הזו למען ניקיון הכפיים של נבחרי הציבור. לזכותם יהמר שאם אלדד יניב, ראש המפלגה יכנס לכנסת, ואכן יבצע את מה שהוא מבטיח – הוא ישלש את כוחו בכנסת ה-20. למצע המפלגה

מפלגת הפיראטים – המפלגה שתדאג לכם לבחירה ישירה, אמיתית. דמוקרטיה במלוא מובן המילה. מפלגת הפיראטים היא בעצם קונספט עולמי שזוכה להצלחה במדינות כמו גרמניה, צ’כיה, באיחוד הארופאי ועוד.. מצע המפלגה כמובן רחב הרבה יותר מהנקודה החשובה כל כך שנביא בפניכם, אתם מוזמנים לחפש, לחקור ולהחליט.

נקודת חוזק מרכזית: ייצוג האזרח בממשל על ידי משוב נזיל. על רגל אחת – מדובר בהתערבות מלאה של האזרח במערכת הצעות החוק בכנסת, כלומר – החוקים המוצעים בבית הנבחרים הם קודם כל החלטה ישירה של הבוחרים דרך רשת האינטרנט  – דמוקרטיה סופר ישירה, סופר אמינה, וללא לוביסטים וחיידקי אינטרסים מרושעים. למצע המפלגה (כתוב בצורה מעט ילדותית – אבל הרעיון ברור)

המפלגות האלו הן המפלגות שבאמת יכולות להוציא את התסכול של האזרח הצעיר, זה שלא פעם ולא פעמיים אמר לעצמו “אני מת לעוף מהמדינה הזו”. אם אנחנו רוצים לשנות באמת – זה רק דרך הקלפי, בדמוקרטיה של אחת ל-4 שנים.

כולי תקווה שבמערכת הבחירות הבאה – יוכלו לאחד כוחות – ארץ חדשה, עלה ירוק והפיראטים – ולהקים “גוש צעיר חוסם זקנים מדושני עונג וסיגרים”.

מפלגות קטנות

כרגע אני עושה את ההחלטות שלי – אך זו תהיה אחת מאלו. סוף סוף הזדמנות למצע שונה, אחר, וכזה שמדבר בגובה העיניים. וזכרו! אל תתנו למשטרת הקיטורים לעצור אתכם בצד. לכו להצביע.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק