פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

דירה קטנה ומטריפה – בזכות העיצוב

כולנו מדמיינים את בית החלומות בתור אחוזה רחבת ידיים, או אולי דופלקס מפואר המחולק היטב, ומכיל את כל החללים הנחוצים לחיים ברווחה. יחד עם זאת, נודה על האמת – עבור רובנו הדרך לבית החלומות רצופה בדירות שכורות וקטנות.
האם פירוש הדבר הוא שאתם צריכים להתפשר על מגורים בחלל לא מעוצב רק בשל גודלו הקומפקטי? כמובן שלא! כאן תוכלו להצטייד בעצות החיוניות ביותר להפיכת הדירה הקטנה שלכם, לגן עדן נעים ומזמין.

Credit: Unsplash

סדר עדיפויות

חלל קטן בהכרח מאפשר כמות מוגבלת של פריטים שתוכלו להחזיק ברשותכם.
אם ברצונכם להפוך את הדירה הקטנה לנעימה למגורים, סדר עדיפויות הוא הכלי החשוב הראשון העומד לרשותכם. זהו אחד הכללים הראשונים שמשננים במסגרת לימודי עיצוב פנים. בווילת החלומות שלכם, תוכלו להקצות חדר נפרד לכל אחד משימושי היום יום. בדירה קטנה, לעומת זאת, תיאלצו להיפרד מרעיונות לא רלוונטיים. השקיעו מחשבה ומאמץ באזורים הקריטיים למחייה כגון חלל השינה, מטבח, חלל אירוח מזמין, פינת עבודה פרודוקטיבית, או פינה קסומה לילדים. בשלב זה של חייכם, נסו להבחין בין הנחוץ לבין מה שנחשב כמותרות.

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים

בזמן שאנשים שברשותם בית מגורים רחב ממדים יכולים לאגור ריהוט, מוצרי חשמל ופריטים ככל העולה על רוחם, גדולתם של המתגוררים בדירות קטנות נמדדת בנטייה למינימליזם. במקום ארון של שמונה עשרה דלתות, זה הזמן ליצור קשרים עם הנגר המקומי והמוכשר. בעזרת מלאכת מחשבת של בעל מקצוע, תוכלו לעצב את פתרון האחסון האידיאלי עבורכם בארבע דלתות בלבד.

אור גדול מאיר הכל

האשליה היא חברתם הטובה ביותר של אנשי הדירות הקטנות. שימוש נכון בתאורה טבעית או מלאכותית יכול להעניק לחללים קטנים אשליה של עומק, נפח וגובה במקומות שלמראית עין נראים צרים וקטנים. הפכו את האור לשותף והשתמשו בו בחוכמה כדי "להכפיל" את גודלה של הדירה הקטנה שלכם.

להפוך את הדפקט לאפקט

על פי רוב, דירות קטנות יתאפיינו גם בליקויים שונים בשל גילו של הנכס או בשל הזנחה לאורך שנים. יש לכם הזדמנות לשנות את התמונה לבלי היכר. זכרו שקיר מתקלף, ריצוף מהמאה הקודמת, ארונות מטבח מחומרים שכבר לא משתמשים בהם ועוד, כל אלה יכולים להפוך להיות הדבר היפה ביותר בדירתכם. הכל שאלה של פרספקטיבה. בחרו דווקא להדגיש את אותם פרטים שלוקים בחסר, בעזרת שיפוץ או כל חזון אומנותי העולה על דעתכם.

לחשוב מחוץ לקופסה

פריטים לא שגרתיים במקומות שלא אופייניים להם, יכולים להסיט את תשומת הלב מגודלו הבעייתי של החלל או מחלוקה לא הגיונית של אזורי המגורים. נאלצתם לשים את המקרר בסלון כי המטבח קטן מדי? מעולה. צביעת המקרר בצבע מט שהופך אותו ללוח גירים, נותן למקרר מראה של רהיט חדשני והופך את השילוב שלו בסלון לטרנד החם הבא בעולם העיצוב. והכל בזכותכם.

אתם לא לבד

עם כל הכיף שמזמנים אתגרי העיצוב של חלל קטן, חשוב לזכור: שורה של בוגרי לימודי עיצוב פנים מחכה רק לכם. אל תהססו להשתמש בהם להפיכת הסטודיו שלכם לפנינת חלומות מעוצבת בחוכמה. עיצוב פנים הוא לא תחום השמור לבעלי אחוזות ובתים גדולים. גם לנו, דיירי העיר על שלל דירותיה השכורות והמאתגרות, יש את הזכות ליהנות מהידע והיצירתיות של מעצבי הפנים.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...