מטורף: מצלמות GoPro תיעדו התנגשות באויר בין שני מטוסים

תאונות תעופה הן לא דבר נדיר, ומדי פעם אנחנו מתבשרים על נחיתות אונס או חלילה, התרסקויות. אולם, תאונה בה שני מטוסים מתנגשים זה בזה, היא בהחלט דבר נדיר, במיוחד כשרגע הפגיעה מתועד כולו במצלמה באיכות מעולה.

שני מטוסים קלים ועליהם 9 צנחנים ושני טייסים המריאו במטרה לבצע את הקפיצה האחרונה של היום. אולם, מסיבה לא ברורה, בזמן שחלק מהצנחנים כבר עמדו מחוץ למטוס והתכוננו לקפיצה, התקרבו שני המטוסים זה לזה ופגעו האחד בשני. כתוצאה מההתנגשות נוצר כדור אש ענקי באחד המטוסים כשהאירוע כולו תועד בזכות הצנחנים שהיו מצויידים כמעט כולם במצלמות GoPro.

במזל גדול, האירוע המטורף הזה הסתיים ללא נפגעים. הצנחנים הספיקו לקפוץ מהמטוס מיד לאחר הפגיעה, הטייס של המטוס שהתפוצץ הצליח להימלט באמצעות כסא המפלט, ואילו הטייס של המטוס שנפגע קלות הצליח להנחית אותו בשלום.

בסרטון המצורף שפורסם בלעדית בכתבה של NBC Nightly News, ניתן לצפות בקטעים קצרים מתוך ההתנגשות, ולחזות בתמונות מדהימות של שני המטוסים לאחר האירוע, כשאחד מהם צונח מטה תוך שהוא עולה באש והשני מנסה לנווט את דרכו להתייצב.

בחברת GoPro המתגאה תמיד בצילומי האקסטרים מתוך המצלמות שלה יכולים להיות מרוצים. האירוע נגמר ללא נפגעים והחברה הרוויחה פרסום בחינם בלי להוציא שקל.

תודה לאורין אזולאי על הטיפ.

לייק לפטריה בפייסבוק