18 סימנים לכך שאתם לגמרי מצליחים בחיים גם אם נדמה לכם שלא

כולנו מוצאים את עצמינו לעיתים בתחושה מגעילה, הרגשה מבאסת שאין לנו משמעות בעולם, אין לנו סיבה אמיתית לצאת מהמיטה בבוקר ושאנחנו ממש לא מוצלחים כמו שחשבנו שנהיה בשלב הזה של חיינו.

התחושה הזו כמובן לגמרי טבעית, כל עוד אתם יודעים לדעת לשחרר אותה ולהבין שגם אם אתם לא הבעלים של יאכטה, לא נשואים לאנג’לינה ג’ולי או כוכב קולנוע הורס ומפורסם אחר וגם אם הפקידה מהבנק עדין לא מתקשרת בכל יום כדי לבדוק מה שלומכם ולבשר לכם על הריבית העצומה שהכסף שלכם צבר ביממה החולפת, בסה”כ, החיים שלכם לא רעים, ואתם הרבה יותר מוצלחים ממה שנדמה לכם.

לא מאמינים? הנה 20 סימנים לכך שהמצב שלכם לא רע בכלל ושלמעשה, בעיני הרבה אנשים אחרים שמביטים בכם מהצד אתם לגמרי מצליחנים, והגיע הזמן שתתחילו להתנהג בהתאם ולהאמין בזה.

אתם לא מפחדים יותר לבקש עזרה

בקשת עזרה היא לא סימן לחולשה, אלא לגמרי להיפך. אף אחד לא יכול להצליח אך ורק בכוחות עצמו והשגת מטרות תלויה במקרים רבים בעבודת צוות וביכולת להתייעץ עם האנשים הנכונים ולשאול את השאלות הנכונות. היכולת להיעזר באנשים אחרים כדי להתקדם מעידה על בגרות והתפתחות של האישיות שלכם.

העליתם את הסטנדרטים שלכם

אתם לא מסוגלים להכיל התנהגות לא נאותה מצד האנשים שמקיפים אתכם וגם מצד עצמכם. אתם מבינים שאנשים הם האחראים הבלעדיים להתנהגות שלכם ומפסיקים לבזבז את הזמן שלכם על חברים או בני זוג שלא תורמים לכם או ממלאים את החיים שלכם בשליליות.

אתם מוותרים על דברים שלא עושים לכם טוב

למרות שזה מרגיש ככה, זה ממש לא נרקיסיסטי מצדכם לאהוב את עצמכם, ולמעשה, היכולת לעשות זאת היא הצלחה עצומה. היכולת לאהוב את עצמכם מספיק כדי להגיד לא לדברים שלא עושים אתכם שמחים, לא משרתים את המטרות שלכם, או מבאסים אתכם, היא חיונית להצלחה ולעתיד שלכם.

אתם כבר לא מתלוננים הרבה

כולנו אוהבים להתלונן. זו הרי חלק מהמהות שלנו בתור בני אדם ובתור ישראלים. אולם, בשורה התחתונה, ובמרבית המקרים, התלונות שלכם עונות להגדרה של בכיינות מיותרת ולא בטוח שיש לכם סיבה אמיתית להתלונן. אם לא עברתם חוויות נוראיות בילדות והחיים שלכם היו בסה”כ סבירים, אם לא חוויתם אבדן נוראי, הצרות הקטנות של החיים הן חלק מהשגרה ואנשים מצליחנים מודעים לכך ויודעים להתמקד דווקא בצדדים החיוביים של החיים שלהם.

למדתם שכישלונות ומהמורות בדרך הם חלק מתהליך הצמיחה שלכם

אף אחד לא יכול לזכות ב-100 אחוזי הצלחה בכל דבר שהוא עושה בחיים, וזה לא בהכרח דבר רע. זו אמנם קלישאה, אבל החיים הם רצף של הצלחות וגם כישלונות, ומהאחרונים צריך לדעת ללמוד, להסיק מסקנות ולהתקדם הלאה. בפועל, העיכובים הרגעים האלה בחיים שלכם הם רק חלק קטן וחסר משמעות ממסע גדול הרבה יותר, שיסתכם בהצלחה, אם רק תחשבו חיובי.

יש לכם מערכת תמיכה של אנשים שיעשו הכל בשבילכם

בשלב הזה של חייכם, אתם אמורים להיות מוקפים בסביבת אנשים שהם חברים אמיתיים שלכם, כאלה שלא יהססו לעזור לכם ולתמוך בכם כשיש צורך בכך. המשימה הזאת היא הרבה פעמים לא פשוטה ולא נעימה לביצוע, אבל אם כבר הספקתם לטאטא מהחיים שלכם את אלה שלא עונים על ההגדרה הזאת, אתם לגמרי בכיוון הנכון ויכולים להיות בטוחים שיהיה מי שישמור על הגב שלכם.

אתם יודעים לפרגן ולהנות מהצלחה של אחרים

זה שאנשים מצליחים, וגם אם יותר מכם, זה לא אומר שאתם כישלון. פרגנו לחברים שהתקדמו בעבודה, זכו בג’וב חלומי, או מרוויחים משכורת גבוהה. ככל שתייצרו אנרגיה חיובית עבור אנשים אחרים, תגדילו גם את האנרגיה החיובית שלכם. לא לומדים את הנוסחה הזאת בשיעורי מתמטיקה, אבל לרוב היא עובדת.

אתם מסרבים להיות “הקרבן”

החיים הם לא פאסיביים, וכולנו צריכים לדעת לקחת אחריות ולהבין שאנחנו הבמאים והתסריטאים הראשיים של מה שקורה לנו בחיים. אנשים מצליחנים לא נכנעים לפאסיביות ולא מאמינים שדברים רעים קורים דווקא להם כי ככה מישהו למעלה החליט.

אתם רודפים אחרי החלומות והתשוקות שלכם

המרחק בין הידיעה שיש דברים שאתם ממש טובים בהם לבין היכולת לרדוף אחריהם ולהתעסק בהם הוא גדול. יש לכם כישרון מיוחד? תעשו הכל כדי לממש אותו ולהגשים את החלום שלכם. זו הצלחה אמתית.

יש תמיד משהו שאתם מצפים לו

מכירים את הרגע הזה בו אתם פוקחים את העיניים בבוקר ומנסים לחשוב מדוע באמת שווה לכם לקום מהמיטה? לאנשים מצליחים יש תמיד מטרות, בין אם קטנות או גדולות, שמעניקות להם את היכולת ליהנות מהחיים. אם אין לכם כאלה, מאוד קשה לתפקד ותחושת הריקנות תשתלט עליכם במהרה. חפשו מטרות קטנות והשיגו אותן. אם תמיד יש לכם כאלה בראש, סימן שהצלחתם.

יש לכם אמפתיה לאחרים

אנשים שאין להם יכולת להביע אמפתיה כלפי אחרים הם אנשים מתים מבפנים. באמצעות האמפתיה שלכם אתם מפיצים אהבה ואנרגיות חיוביות כלפי הסביבה שלכם ומעניקים לאחרים תחושה שאתם אוהבים אותם כאילו היו המשפחה שלכם, וזה אחד המאפיינים של אנשים מצליחים.

הצלחתם להשיג חלק מהמטרות שלכם

אוקי, אז אתם עדין לא מיליונרים כמו שחלמתם, ועדין לא בניתם את בית החלומות שלכם או יצאתם לחופשה של שנה בקאריביים. ובכל זאת, אם תביטו לאחור, ודאי תשימו לב שהצלחתם להגשים לא מעט מהשאיפות שלכם ואתם עדין לא באמצע הדרך. תנו להישגים הקטנים הללו למלא אתכם בדלק ותלמדו ליהנות מתחושות הניצחון הקטנות.

לא אכפת לכם מה אחרים חושבים

זה עושה לכם טוב? אתם מרגישים בסדר עם עצמכם? נהדר. אז אל תשימו קצוץ עם מה אחרים חושבים, כל עוד אתם מאמינים בדרך שלכם. הסטנדרטים האנושיים והצורה בה אנשים שופטים אחרים הם לא תמיד מוצדקים, והחופש שלכם לבחור מה נכון לכם הוא אחד הפרמטרים החשובים להצלחה.

אתם תמיד מביטים בחצי הכוס המלאה

החיים הם מלאי אכזבות וסיטואציות מבאסות, כלומר, תלוי איך אתם מסתכלים עליהם ובוחרים לחוות אותם. כל אירוע מרגיז יכול להפוך לסיפור מצחיק וכל תקרית שלילית יכולה לשמש אתכם במקרה ממנו ניתן ללמוד ולהפיק לקחים. הכל שאלה של השקפה. הכוס של אנשים מצליחים תמיד חצי מלאה ולא חצי ריקה.

מערכות היחסים שלכם הרבה פחות דרמטיות מבעבר

כשהייתם צעירים, כל קשר חדש, כל דייט, וכל מערכת יחסים שנרקמה עם בן או בת זוג חדשים היו מלווים באינסוף דרמות, שיחות טלפון ארוכות עם החברים הכי טובים, התייעצויות, טעויות טיפשיות, ניתוחים בלתי פוסקים של כל מילה שאמר הצד השני וכדומה. חלק מההתבגרות שלנו היא היכולת להבין שלא הכל צריך להיות כל כך דרמטי ושהעניינים יכולים להתנהל על מי מנוחות. אם הגעתם לשלב הזה, לגמרי הצלחתם במשימה.

אתם מסוגלים לקבל דברים שאתם לא יכולים לשנות

בואו נודה על האמת. עם כל הרצון הטוב, יש דברים בחיים האלה שפשוט אי אפשר לשנות. מה שכן אפשר לשנות, זה את הגישה שלכם כלפיהם. הבוס שלכם הוא אדם מציק? האוטובוס תמיד מאחר? הפקק בדרך חזרה מהעבודה אף פעם לא משתחרר? אם אתם מסוגלים להשלים עם דברים שאינם ניתנים לשינוי ולקבל אותם כפי שהם בהבנה ובהנאה, סימן שהתבגרתם ושאתם בדרך להצלחה.

ואתם מסוגלים לייצר שינוי בדברים שניתן לשפר

כמובן, מנגד, ישנם דברים שאפשר ורצוי לשנות: בעבודה, בבית, בבחירות שלכם, בהתנהגות שלכם ועוד. אנשים מצליחנים יודעים להוביל שינוי גם אם העניין לא פשוט. איך? הם פשוט קמים ועושים מעשה. פאסיביות לא תוביל אתכם לשום מקום. אם יש לכם אנרגיה לעשות, אתם בדרך להצלחה.

אתם פשוט מאושרים

לא משנה מה מצב חשבון הבנק שלכם, מה העבודה שלכם, כמה גדול הבית שלכם או אם הייתי בחו”ל פעם אחת או עשרים בחמש השנים האחרונות. אם אתם קמים בבוקר ויש לכם חיוך על הפנים בדרך לעוד יום נפלא בעולם, סימן שהצלחתם. בגדול.

מוזמנים לעקוב גם אחרי עמוד הפייסבוק שלנו:

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק