פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

כל מה שצריך לדעת על ביובית – הפתרון לכל סתימת ביוב והצפה

אף אחד לא רוצה להיתקל בסתימות או הצפות ביוב אך כשזה קורה, אין יותר מדי ברירות וצריך להתמודד עם הבעיה מהר ככל שניתן.

ועם כבר להתמודד, ובהנחה שגם אתם מעוניינים לפתור את העניין מהר ככל שניתן ומבלי שאף אחד יעבוד עליכם, כדאי מאוד שגם תדעו כיצד לעשות את זה באופן הנכון.

זה המקום שבו נכנסת הביובית לתמונה – אותה משאית מוזרה שכולנו מכירים אבל לא תמיד יודעים מה היא עושה בדיוק.

בפועל, שירותי ביובית משמשים לרוב דווקא בעלי בתים פרטיים, דירות ובניינים שסובלים מהצפות או תקלות במערכת הביוב ושזקוקים לפתרון יעיל ומהיר.

יכול להיות שזה הלחץ או ההרגשה הלא נעימה שמלווים הצפות ביוב אך במציאות היומיומית, רבים אינם יודעים כיצד להיעזר בשירות ביובית באופן שיפתור את התקלות באופן יעיל, לצמיתות ואפילו במחיר זול.

אפשר לראות כמה עולה ביובית במחירון ובכל מקרה חשוב להקדים ולהדגיש שתמיד חייבים לשאוף לפתרון קבוע ואיכותי עם קבלן ביוב שעובד על פי התקנים שנהוגים במדינת ישראל ושמעניק לכם אחריות על העבודה.

Credit: 123rf

מהי בכלל ביובית?

ביובית היא רכב המאובזר בשלל אמצעים ואביזרים לטיפול בבעיות במערכת הביוב, החל מתקלות נפוצות ופשוטות (באופן יחסי) כמו פתיחת סתימות או שאיבת הצפות ועד לטיפולים מורכבים הרבה יותר כמו צילום פנימי של הצינורות, הוצאת שורשים שחדרו פנימה ואף בטון.

מבלי לפרט את כל הרקע הטכני, חשוב להבין שבכל ביובית מותקנים שני אמצעים בסיסיים:

  1. הראשון הוא מערכת שאיבה שמכילה מיכל, משאבה וכמובן צינור אשר שואבים יחדיו הצפות של ביוב אך גם נוזלים מסוגים שונים.
  2. החלק השני אחראי על פתיחת סתימות הביוב והוא כולל בתוכו צינור מים בלחץ מאוד גבוה שהודות למבנה הייחודי שלו מסוגל לחדור לאורך צינורות הביוב ולפורר את כל סוגי הסתימות.

שני החלקים הללו מרכיבים יחדיו את כל סוגי הביוביות אך חשוב להבין שלמרות זאת ישנם סוגים שונים של רכבי ביובית. למה צריך להבין את זה? מהסיבה שחשוב להתאים את הרכב הנכון לתקלה ספציפית שאם לא כן, אתם עשויים לשלם הרבה מאוד כסף עבור פתרון חלקי של הבעיה אם בכלל.

ניתן לחלק את הביוביות לשלושה סוגים:

הביובית הרגילה

זהו אותה משאית שמוכרת לכולנו. מדובר ברכב שמכיל מערכות חזקות שיכולות להתמודד עם מרבית התקלות.

סובלים מבעיות במערכת הביוב? הזמינו ביובית בפריסה ארצית רחבה.

ביובית נמוכה

ביובית נמוכה היא למעשה העתק קטן יותר של משאית הביוב המוכרת לכולנו. בעולם אידאלי לא היינו צריכים לעשות בה שימוש אך לאור אילוצי גישה למקומות נמוכים או רחובות צרים, השימוש בביובית נמוכה הופך לנפוץ יותר מיום ליום.

ניידת שירות

מדובר בדרך כלל ברכב מסחרי שמכיל ציוד לאבחון של בעיות. מערכות מתקדמות לצילום תשתית הביוב או כלים מיוחדים להתמודדות עם בעיות מורכבות הם חלק מהאמצעים שמצויים בה.

ניידת שירות תלווה בדרך כלל משאית ביובית ותספק לה את הכלים להתמודד עם תקלות מורכבות או לא שגרתיות.

Credit: 123rf

אל תפלו בפח – לא כל בעל מקצוע ולא כל ביובית יתאימו לכם

אחת הבעיות היא שגם אם למי שזקוק לביובית יש מעט ידע, הוא בקלות יכול לקבל החלטות שגויות שיעלו לו בהרבה כסף ושלא יפתרו את הבעיה. דבר זה יכול לבוא לידי ביטוי בשני מקרים נפוצים מאוד.

אינסטלטור או ביובית

הראשון הוא הזמנה של אינסטלטור במקום שבו חייבים דווקא ביובית. מדובר בטעות נפוצה שלא רק מעכבת את הפתרון של הבעיה, היא גם עולה לא מעט כסף ושלא לצורך.

לדוגמה, אם יש לכם בריכת ביוב מוצפת, הפתרון היחידי הוא להזמין ביובית שתשטוף את הקו, תפתח את הסתימה ואם צריך גם תשאב את הביוב. אם לא תנהגו כך ותזמינו אינסטלטור במקום, תגלו שעד מהרה הוא זה שמזמין ביובית ואתם משלמים לו שלא לצורך.

ביובית לא מתאימה

כפי שהסברנו תחילה, יש מספר סוגי ביוביות שמתאימות לצרכים ומקומות שונים. צריכים לשאוב בור ספיגה עמוק עם כמות גבוהה של ביוב? חפשו משאית גדולה במיוחד שלא רק תוכל לאגור את כל הכמות של הביוב אלא תהיה בנוסף עם משאבה חזקה מספיק לשאיבה מבורות עמוקים.

לעומת זאת אם אתם צריכים להזמין ביובית בתל אביב הצפופה עם הכבישים הצרים והמחסור החמור בחניה, יכול מאוד להיות שתצטרכו ביובית קטנה.

היזהרו מפתרונות זמניים

אומרים שלחץ גורם לטעויות וזה בדיוק המקום לגלות לכם שאחת הבעיות בשירותי ביובית הוא מתן שירות זמני.

כולנו מבינים שביוב שזורם מול העיניים וליד האף הוא לא מחזה נעים וברור שהרצון לפתור את הבעיה מהר ככל שניתן.

העניין הוא שלעתים קרובות הלחץ הזה יכול להביא אתכם לפתרונות זמניים שרחוקים מלהיות מושלמים.

אחת הדוגמאות הנפוצות היא חדירת שורשים לביוב. לא פעם מעדיפים בעלי בתים לשלם עבור שטיפה של הקו בעוד שברור לכולם שעד שהשורשים לא יעקרו מהצינורות ועד שלא יתבצע תיקון קבוע, הבעיה תחזור על עצמה כל מספר שבועות או חודשים.

לכן חשוב מאוד לנהוג בזהירות ולחפש את הפתרונות הקבועים שבטווח הרחוק מתבררים כהרבה יותר נוחים ואפילו זולים.

Credit: 123rf

היזהרו מחאפרים

בעלי מקצוע שיעדיפו את הממון בתמורה לאיכות ולשירות יש לצערנו בשפע ולכן האחריות שלכם היא למצוא קבלן ביוב אמין ומומלץ. איך עושים את זה? די פשוט. הקפידו על הנקודות הבאות וסביר להניח שתקבלו את התמורה המלאה לכספכם.

  1. עבדו עם קבלן ביוב שמספק קבלות ואחריות. יש לכך שתי סיבות. הראשונה היא שהיעדר קבלה משמע היעדר הוכחה לביצוע העבודה כך שאין מה לדבר על אחריות. שנית, היעדר קבלה במקרים מסויימים יכול להצביע על מי שאינו עובד על פי התקנים ושאינו מפנה את השפכים למקומות שמותרים בחוק.
  2. חפשו המלצות וחוות דעת באינטרנט, בגוגל וגם בפייסבוק.
  3. למרות הלחץ ואי הנעימות שמלווים תקלות ביוב, חשוב לקבל מספר הצעות מחיר מקבלני ביוב שונים.
  4. העדיפו את מי שמשקף את המצב כמו שהוא – בלי הגזמות אבל בהחלט מי ששואף לפתרון קבוע של הבעיה ומוכן להתחייב על כך בכתב אחריות.

ולבסוף זכרו, בעיות רבות שקשורות למערכת הביוב ניתנות למניעה על ידי התנהגות נבונה אם למרות זאת נתקלתם בבעיה, פנו ישירות אל מפעילי ביובית מתאימה, קבלו מספר הצעות מחיר ותמיד תשאפו לפתור את הבעיה ולא להתפתות לפתרונות מהירים ולא מושלמים שיהיו יקרים בעתיד.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...