היתרונות של ניהול פנסיה דיגיטלית לעובדים לצד תוכנת השכר של הארגון

כל עובד שכיר זכאי להפרשות לטובת חיסכון לפנסיה. מאז תחילת שנת 2017, מדובר על סה”כ 18.5% מהשכר ברוטו המופרשים לטובת חיסכון לפנסיה ופיצויים, כאשר 12.5% מתוך כלל הסכום המופרש – מבוצע על חשבון המעביד בלבד (ועוד 6% על חשבון העובד). החל מחודש ינואר 2018, שונו התקנות בנוגע לדיווח על החיסכון לפנסיה, והחובה על דיווח נאות הושתה על המעבידים. בארגונים בינוניים וגדולים, ניהול המשכורות וההפרשות לגופים הפיננסיים השונים הוא מלאכה מורכבת, וכאשר היא מבוצעת על ידי מנהלי החשבונות של הארגון, היא לא בהכרח חפה מטעויות אנוש – שכאמור, המעביד נושא באחריות להן.

על כן, ארגונים רבים בוחרים לנהל הן את השכר והן את ההפרשות לפנסיה באופן דיגיטלי – כך, בכל חודש, ממש בלחיצת כפתור – מבוצעת כלל עבודת המשכורות וההפרשות לפנסיה דיגיטלית לעובדים, כולל שידור התשלומים לכלל הגופים המוסדיים המנהלים את חשבונות הפנסיה של העובדים (כאשר כל עובד רשאי לבחור לעצמו היכן ינהל את החיסכון הפנסיוני שלו), העברת התשלומים לחשבונות העובדים וההפרשות לגופים המוסדיים בהתאם והפקת תלושי משכורת.

הכל על היתרונות של פנסיה דיגיטלית בשילוב עם תוכנת חשבות השכר – לפניכם.

Istock

הארגון לא יכול להרשות לעצמו את התלות בחשבי שכר

כל מנהל חשבונות בכל ארגון יספר כי הימים הראשונים של החודש הם ימים עמוסים במיוחד – אלו הם ימי הפקת תלושי המשכורות והעברת התשלומים בהתאם, ובארגונים גדולים – מדובר במלאכת מחשבת.

ארגונים המסתמכים על עבודת צוות הנהלת החשבונות, מוצאים עצמם לא פעם תלויים בצוות מצומצם, מתקשים להתמודד עם חופשות או חלילה מחלות, מתמודדים עם שגיאות שבמקרה הטוב מתגלות בזמן – ובמקרה הרע דורשות מהארגון להתמודד עם תביעות בסכומים גדולים, ועוד.

ולכן, ארגונים בוחרים לעבוד עם תוכנות שכר ופנסיה, ודרכן הם מנהלים את הפקת המשכורות, ההעברות, ההפקדות ושליחת הדו”חות – ממש בלחיצת כפתור. הקמת כרטיסי העובדים מבוצעת עם קבלתם לעבודה ועל פי המאפיינים האישיים והסכם העבודה שלהם, התוכנה קולטת נתונים משעון הנוכחות – ומרגע זה והלאה, כלל החישובים, ההעברות והדיווח מבוצעים באופן מיידי ומדויק.

תוכנות שכר ופנסיה – על פי חוק, ובקלות

מיד לאחר הטיפול במשכורות, ניתן להכין נתונים לביצוע תשלומים ודיווח לקרנות הפנסיה או לגופים מוסדיים אחרים – כאשר תוכנת הפנסיה מחוברת ישירות אל 106 הקופות בישראל: קרנות פנסיה, קופות גמל, קרנות השתלמות וביטוחים.

שידור כלל הנתונים עבור הפנסיה הדיגיטלית לעובדים מבוצע בלחיצת כפתור. חשוב לשים לב, כי לחיצת הכפתור היא פעולה שלא ניתן לבטל, שכן ממש ברגע הלחיצה על הכפתור ואישור הפעולה – משודרים הנתונים אל הגופים המוסדיים השונים.

אסמכתאות וגיבויים לכל פעולה

לאחר הדיווח והתשלומים לכלל החסכונות הפנסיוניים, מחוייבים (על פי חוק) הגופים המוסדיים לשלוח אל הארגון בתוך לכל היותר שלושה ימים, היזון חוזר המוודא ביצוע הפעולה. אותו היזון חוזר מתקבל ונשמר במערכת, בה תמצאו גם אסמכתאות בגין כל העברה ותמונה כוללת בנוגע לכלל התשלומים שבוצעו – לפי עובד או בסך הכל.

תאימות מלאה, עבודה בשקיפות, וצוות תמיכה שזמין לכל שאלה

תוכנת הפנסיה עובדת בתאימות מלאה עם תוכנת השכר החזקה בישראל, ומספקת מענה מלא, מושלם ויעיל להפקדות לפנסיה דיגיטלית לעובדים, באופן שמתאים להסכם העבודה, לגובה השכר ולצרכי הארגון, וכמובן – על פי דרישות החוק. בכל מקרה של חוסר וודאות, עומד לרשותכם צוות מקצועי של אנשי פיננסים המספק תמיכה בהפעלת המערכות השונות, וילווה אתכם בביצוע כל פעולה באופן מדוייק.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק