פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

סרטון אנימציה מעולה מכניס אתכם לתוך ראשו של ילד אוטיסט עם עומס יתר חושי

ילדים רבים הלוקים באוטיזם סובלים הפרעה בשם "עומס יתר חושי" (Sensory Overload), תופעה הגורמת להם לחוסר יכולת להתעלם מרעשים, אורות, מראות וריחות המקיפים אותם. במילים אחרות, אם אתם אנשים "רגילים" המוח שלכם מסוגל להתמקד בכל פעם בדבר אחד, בעוד אוטיסטים בעלי התסמין הזה שומעים רואים ומרגישים הכל בבת אחת, והמוח שלהם מנסה לעבד את כל האותות שהוא מקבל מהסביבה בבת אחת.

סרטון האנימציה המעולה והעצמתי הבא מעניק לצופה אפשרות נדירה להיכנס לרגע לתוך נעליו ומוחו של ילד אוטיסט הסובל מעומס חושי, ולהרגיש במשך 2 דקות מצמררות חלק קטן מהתחושות שהוא חווה כשהוא נאלץ להתמודד עם ההפרעה הלא נעימה הזאת בסיטואציה שנראית ומרגישה לנו שגרתית לחלוטין – הליכה ברחוב. מומלץ להגביר קצת את הווליום אם אתם יכולים, כדי לקבל אפקט מקסימלי.

 

בואו נודה על האמת. רבים מאיתנו, שמעולם לא באו במגע רציף עם אדם אוטיסט לא יודעים הרבה על הליקוי ההתפתחותי הזה. הסרטון הנפלא הזה מצליח לפתוח לנו צוהר קטן לתוך עולם של האוטיזם, ולהבין טוב יותר צורות התנהגות שכיחות של אוטיסטים כמו התעלמות ואי תגובה, בריחה פתאומית מסיטואציות, מצבי רוח קיצוניים, התבודדות  ועוד שכולן נובעות מהניסיון שלהם למנוע מהמוח לקרוס מעומס נתונים.

אנחנו מניחים שממש כמונו, בפעם הבאה שתיתקלו באדם אוטיסט לא תוכלו שלא להיזכר בסרטון הזה, בדיוק המטרה אליה חתרו יוצריו, מארק ג'ונתן האריס ומרשה קינדר  כחלק מפרויקט "לתקשר עם האוטיזם" שלהם, בו אפשר למצוא עוד המון סרטונים מצוינים ומידע על אוטיזם והטיפול האפשרי בו. חשוב ומצוין.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...