פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

קידום ממומן בגוגל

מנוע החיפוש גוגל, מהווה בית לכל האתרים והמידע הרב שמוצג ברשת האינטרנטית – הלכה למעשה מקבל גוגל את ההחלטות (המושכלות) מי יופיע בתוצאות החיפוש ובאיזה מקום. כדי לעשות סדר במידע הרב שהאינטרנט מכיל, החליטה גוגל ליצור מנוע חיפוש אשר מציג תוצאות בהתאם לאלגוריתמים ספציפיים המחשבים את היקף ההשקעה באתר מה שנקרא בשתי מילים קידום אורגני. אל מול / בנוסף לקידום האורגני ועבור מי שאינו יכול להרשות לעצמו להמתין זמן רב עד קבלת תוצאות איכותיות של חיפושי הגולשים, נועד הקידום הממומן.

קידום ממומן בגוגל הוא אותן מודעות שמופיעות בראש ובתחתית דף התוצאות הרגילות (האורגניות). כל תוצאה מארבעת התוצאות הראשונות והאחרונות שנחשפות בכל דף, הן מודעות עבורן שילמו לגוגל בהתאמה מלאה למילת החיפוש. כל מודעה ממומנת מופיעה תחת ראשי תיבות AD המגדירות את העובדה שהאתר/הדף מקודם בתשלום.

Credit: Shutterstock

כיצד משלמים בעבור קידום ממומן

לאחר שבניתם אתר אינטרנט (בין אם זה באמצעות בניית אתר וורדפרס או אתר בקוד סגור), עליכם להפיץ אותו אל עבר הגולשים שעתידים להיות לקוחות פוטנציאלים ואף לקוחות בפועל של חברתם ואין דרך טובה יותר מקידום. אופציות הקידום כוללות את הממומן ונשאלת השאלה מהו קידום ממומן וכמה תשלמו עבורו.

תשלום עבור קידום ממומן מתבצע על פי קליק (PPC – Pay Per Click) כל עוד הקליקו הגולשים על המודעה תידרשו לשלם ולהיפך, המודעה הופיעה ולא הקליקו עליה, לא תתבקשו לשלם.

הקושי האמיתי בקמפיין מסוג ממומן הוא העובדה שעל כל מילת חיפוש מתחרים עסקים / חברות רבות אשר מבקשים /ות לשלם עבור קליק – לשם כך הקימה גוגל את שיטת המכרז – כל מפרסם מגיש הצעה באמצעותה מציגים את סכום התשלום שהמפרסם מעוניין לשלם בעבור המודעה וככל שהמחיר גבוה יותר, רלוונטיות המודעה טובה ורלוונטית בהתאמה או במילים אחרות, הסיכוי לזכות במכרז גבוה יותר אם תשלמו יותר ובשפה המקצועית הליך זה נקרא ציון איכות.

מדוע נכון לבצע קידום ממומן

נשאלת השאלה (המוצדקת), מדוע נכון לבצע קידום ממומן? ננסה לתמצת עבורכם את התשובה אך לפני נזכיר כי קידום ממומן יכול לעמוד בפני עצמו ומאידך יכול הקידום הממומן להוות דרך משלימה לקידום האורגני.

  • מהירות התוצאות – קידום ממומן מאפשר לכם לזכות בתוצאות מהירות מבלי להמתין מספר חודשים לתוצאות האורגניות. הצורך בתוצאות מידיות לעיתים חשוב להצלחת העסק, כך למשלם בית עסק שמוכר חבילות לחג פסח, לא צריך לקדם ביטויים אלו במשך כל השנה אלא לבצע קידום נקודתי לפני ובמהלך חג הפסח.
  • תשלום רק בעבור קליק – להבדיל מפלטפורמות מקבילות לקידום (פייסבוק ועוד) הקידום הממומן מאפשר לכל בעל עסק לשלם בעבור קליקים בלבד ולא בעבור חשיפות, כך התשלום שלכם יהיה נקודתי יותר ולא תשלמו עבור חשיפות לא רלוונטיות – מי שמקליק סביר שהוא מחפש את מה שיש לכם להציע.
  • מסגרת מוגדרת למסע הפרסום – יתרון משמעותי במסע הפרסום של הקידום הממומן הוא היכולת להפסיק את הפרסום ברגע בו נגמרה לכם המכסה הכספית החודשית.
  • פרסום שמוביל את העסק שלכם ללקוח הפוטנציאלי בזמן ובמקום הנכון – זכרו כי התוצאה עבורה תשלמו (במידה והלקוח הקליק), נחשפת לאחר שהלקוח הקליק את החיפוש של המוצר/השרות אותו אתם מציעים – יותר ממוקד מזה אין. במילים אחרות, הלקוח כבר ביצע את רוב הדרך לרכישה וכל שנותר לאתר / לדף הנחיתה שלכם, הוא לשכנע אותו שאתם הוא מה שהוא חיפש וצריך.
  • פיילוט למסע פרסום – מסעות הפרסום ברשת יכולים להיות יקרים ולהגיע לעשרות אלפי שקלים ויותר. הבעיה העיקרית היא, שמאוד קשה לדעת מראש האם הם ישתלמו ויהיו רווחיים בסופו של יום. קידום ממומן מאפשר לכם לבדוק היתכנות בטרם תשקיעו סכומים גדולים שלא בטוח ישתלמו.
  • קל לתפעול – קידום ממומן ביחס למסעות פרסום מקבילים הוא קל לתפעול כך שגם מי שאינו מעוניין לפנות אל איש מקצוע בתחום יכול ללמוד כיצד עושים זאת ולבצע זאת בעצמו.

לסיכום – אם הגיע הרגע בו אתם מבקשים לקדם את הפעילות העסקית / האג'נדה שלכם וקידום ממומן הוא אופציה הגיונית עבורכם ואתם מחפשים סוכנות דיגיטל מקצועית ומנוסה צרו עימנו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם לרשותכם בכל עניין / שאלה ובקשה. אנו "נממן לכם את המידע" אודות מימון ממומן ואתם תקדמו את העסק שלכם למקומות המתבקשים.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...